| Patricia445555 a întrebat:

Mam mutat recent la părinți mei pentru ca iubitul meu e plecat la munca în străinătate și eu doar ce am născut acum o luna și am discutat cu el și a zis și el ca e mai bine sa ma mut la ai mei până vine el pentru ca mai învăț și eu sa am grija de bebe (este fată) în primele zile de când m-am mutat a fost totul bine mama m-a ajutat cu copilul dar de cantva zile tata tot zice ca mi am luat degeaba bărbat dacă nu e lângă mine în perioada asta și ca a plecat în alta țară la munca iubitul meu eu și cu el am decis împreună ca e mai bine așa.Cum să fac ca părinți mei să nu se mai bage în relația mea?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zile sa va dea ei bani daca ii deranjeaza ca el munceste pentru familie.

| Amiraramii a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa treci cu vederea. alte fete se plang pe grup ca au probleme cu socrii, cu cumnatii... dar cand e familia noastra, deja suntem obisnuite cu vorbele lor, incearca sa intelegi ca nu le zic din rautate, dar e parerea lor, din ipostaza in care sunt ei acum.

| ioana748 a răspuns:

Important ce ati decis voi.
Oricum in perioada aceasta tu ca mama stai numai pe langa bebe.
Poate reusiti totusi sa reuniti familia si sa fiti impreuna, eventual in tara unde lucrează sotul.
Tatal tau are dreptate, ca energia tatalui este necesara pentru dezvoltarea armonioasa a bebelușului, dar nu stie dansul cum sa se exprime.
Viata nu este perfecta pentru nimeni.
Daca simti ca esti stresata, mergi la tine acasă si tii legatura cu mama pentru sfaturi in legatura cu copilul.
Multa sanatate ❤️

| Batmanel a răspuns:

Daca aveati nevoie de un surplus de bani si a fost obdecizie luata in doi nu am nimic de zis, foarte bine!
Dar el ca tata sa plece cand fetita lui e la o luna, e fuga de responsabilitate, un las si un idiot, trebuia sa nu se insoare daca nu era gata.
Are dreptate tatal tau.

| Batmanel a răspuns (pentru suntserios):

De ce s-au luat si au facut un copil daca nu isi permit? Trebuia sa stea la parintii lor daca nu erau in stare, ce treaba are parintii sa intretina o alta familie?

| Batmanel a răspuns (pentru Amiraramii):

Pai si nu are dreptate? Ai un bebe de o luna si tu fugi, e ok?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Batmanel):

Nu ai inteles nimic din raspunsul meu, este?