| FlorinaFlorina5667 a întrebat:

Mama când vine de la muncă îmi zice că e obosită şi mă pune pe mine să fac curat şi mâncare sau să stau cu fratele meu mai mic care are 2ani eu am 17 şi nu mi se pare normal că face asta. Voua vi se pare normal?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte normal. Mai ales ca tu nu faci asta din proprie initiativă.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este nromal, ca doar esti parte din familie si trebuei si tu sa participicu ceva in casa aceea.
Ce altceva ai de facut acum, cand esti in vacanta, daca nu sa-ti ajuti mama facand curatenie in casa sau mancare ori chiar supraveghindu-ti fraiorul?
Toti facem asta, fara sa comentam, fiindca asa ESTE O FAMILIE NORMALA!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da chiar mi se pare normal sa îți ajuți părinții.

| VoidEternal a răspuns:

Ce fel de troll mai ești și tu? Ce sunt cu întrebările astea despre avut grija de copii puse de pe mai multe conturi?

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Mama ta fuge de responsabilități. Nu a obligat-o nimeni să facă încă un copil dacă este obosită. Cât despre curățenie, fiecare să-și facă în camera sa

| adryang78 a răspuns:

Da, e perfect normal. Mai mult, pune mâna și responsabilizează-te un pic, nu aștepta să-ți pice pară mălăiață. Ia inițiativa și nu sta să-ți ceară mama ta s-o ajuți.