| FlorinaFlorina5667 a întrebat:

Mama cu tata ma lasa mereu cu fratele meu mai mic care are 2 ani, eu am 17 ani, ei nu înţeleg când le spun ca vreau în oraş. Ei dimineata la 6 pleaca la munca şi stau pâna la 8 seara, chiar nu mai ştiu ce sa fac, îmi place sa stau cu fratele meu, îl iubesc dar nu mai suport asta în fiecare zi.Ce pot să fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai si asa nu ai ce face ca esti in vacanta, de ce sa nu ajuti macar cu grija pentru fratiorul tau?
Ai sambata si duminica la dispozitie, deci suficient timp sa te relaxezi si sa iesi afara cu prietenele.

| adryang78 a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta. N-ai ce să faci, crezi că lor le convine să muncească 12 ore pe zi? Din munca lor trăiți și voi, copiii, din munca lor aveți mâncare, haine, telefon, televizor etc. etc. Nu este ușor să ai grijă de un copil, pe de altă parte asta te responsabilizează și vei face față mai ușor greutăților, ca adult.

| Cipi1212 a răspuns:

Ești bonă pentru fratele tău.