| Estera4798 a întrebat:

Mama e plecata la munca în străinătate eu nu am tata pentru ca a decedat am 17 ani eu stau cu mătușa sora mamei noi amândouă nu ne înțelegem deloc ne certam uneori dar ne și împăcat nu îmi place ca ma cearta.Ce sa fac în legătură cu asta? Cum sa ma înțeleg mai bine cu ea? am reportate pentru ca am greșit și am pus ca am 16 ani în întrebarea de acum câteva ore din greșeala dar am 17 dau fundă apropo

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invata sa-ti respecti matusa si sa asculti in totalitate de ea, ca nu-i normal sa deschizi gura in fata ei si nici sa te certi cu ea, fiind lipsa totala de respect si educatie.

Daca as fi in locul matusii tale as chema pe maica-ta sa te ia cu ea in starinatate, sau sa stea acasa sa-si creasca si educe ca asa copil nesmitit nu am vazut. O alta variante este Casa de copii, odata ce esti amnadonata de maica-ta, unde stai inchisa si cuminte cu toti copii fara parinti, pana la 18 ani.

Apropo, vezi ca ti s-a raspuns deja la intrebarea asta, pusa de 4 ori, mergi si citeste:

https://www.tpu.ro/utilizator/aavpai/intrebari/

| Madaxo97 a răspuns:

Așa e în fiecare familie, cate un pic de cearta, atât timp cât nu e ceva grav, și vă împăcați mereu, e normal. Mai ales ca nu e mama ta biologică și îi e puțin greu să conviețuiasca cu tine, mai ales dacă aveți caractere diferite. Încearcă să faci tot ce poți să îi intri in gratii și să o asculți când te roagă ceva, să te împrietenești cu ea puțin cate puțin

| 1onur a răspuns:

Păi vorbește cu mama ta și spune-i ce-ți face mătușa ta cum te tratează mătușa ta cum îți vorbește mătușa ta. Spune-i Adevărul mamei tale ce-ți face.