| Stefania2023 a întrebat:

Mama este profesoara la liceul în care sunt învăț si eu la școală mie nu îmi da note mai mici de 9 ceilalți colegi ai mei mereu se iau de mine pentru asta am 16 ani.Cum pot rezolva problema asta?

6 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Dacă notele sunt pe merit, n-ai de ce să-ți faci probleme. Dacă te favorizează nu e deloc în regulă.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu ai spus clar: mama ta preda la clasa ta?

| Cipi1212 a răspuns:

Ar fi trebuit să nu fiți amândouă, mamă și fiică, la același liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-te la alta scoala!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Te muti la alta clasa unde nu preda mama ta.
Sau la alt liceu cu aceeasi specializare.
Nu e normal sa fii elev la clasa unde preda mama ta, exista conflict de interese. Adica exact experienta ta de acum.
Plus ca nu te ajuta in dezvoltarea ta psiho-emotionala. Nici nu stii care e adevaratul tau nivel la materia respectiva.