| andaaaaaaacda a întrebat:

Mama IUBITULUI meu mi se pare ca are o anumita falsitate in orice si mie se pare ca vrea sa il influenteze cateodata! nu stiu cum sa discut cu el sa il fac sa inteleaga ca eu am mai mare nevoie de el decat oricine cum sa il iau sa nu simta ca cine stie poate crede ca vreau sa il indepartez de mama lui dar eu nu imi doresc decat atentia si iubirea lui.imi doresc sa nu fie asa fata de mine eu sunt numai cu el si as vrea si eu sa il am pentru mine nu sunt egoista dar nu mi se pare normal sa incerce sa il manipuleze vreau sa il fac cumva sa inteleaga ca intro anumita masura trebuie sa renunte la mama lui pentru a ne fi si noua bine parintii si-au trait viata nu s-a bagat nimeni la ei si eu imi doresc la fel sa fiu lasata doar langa el sa ne facem noi doi drumul nostruu

5 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Depinde ce varsta aveti, daca locuiti impreuna etc.
Eu cred ca tu esti posesiva, din cate dai de inteles. Trebuie sa intelegi ca baietii in general sunt foarte atasati de mama, nu incerca sa-i dai de inteles ca vrei sa il indepartezi de ea, nu fii sigura ca te va alege pe tine.

| neutrino a răspuns:

Iti bagi nasul unde nu-ti fierbe oala si vei pierde foarte curand. Nu uita ca o relatie are si sfarsit si tu nu faci decat sa-l grabesti.

| Soowhaat01 a răspuns:

Wow...nu trebuie sa gandesti astfel. E normal ca si parintii sa se bage. Cu sfaturi, cum sa va croiti voi propriul vostru drum. E adevarat ca, poate ca in relatia parintilor vostri, nu s-a bagat nimeni.

Dar asta nu inseamna ca nu e bine. Adica, asa arata ca ei va iubesc. Nu uita, ca daca te vei casatori cu el, mama lui iti va fi soacra. Trebuie sa te intelegi cu ea.

Nu sa ai o ura. De obicei, nurorile care nu le plac pe soacre, ele isi influenteaza baiatul. Daca el, te iubeste cu adevarat, nu va asculta de mama lui. Doar de tine, si de nimeni altcineva.

Cat despre "cum sa te comporti", trebuie sa fi tu insati.

Sper ca te-am ajutat.

Peace^^♥

| McMihai1993 a răspuns:

Pentru ca cineva sa iti dea un raspuns concis si care sa te ajute ar trebui sa stie varsta ta si implicit pe cea a iubitului tau.