| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Mama iubitului meu se tot baga în relaţia noastra si spune ca daca tot m-a cerut el in casatorie sa ne casatorim. Eu îl stiu de o luna, e devreme de casatorie si el a zis asta.Ce pot face în situatia asta în legatura cu mama lui?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faceti acum logodna (de dragul soacrei), iar nunta fixati peste minim 1 an,winking
Asa se impaca si capra si varza. big grin

| darrio2007 a răspuns:

De ce ai acceptat?

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa mai ai rabdare, ca 1 luna nu-i suficient sa va cunoasteti.
De ce dorinta lui sa te muti imediat cu el, cand nici macar nu va cunoasteti?
Au nevoie de servitoare in casa, sau nu poate sta fara sex?
Nu te grabii, ia-ti tot tmpul din lume sa-l cunosti, sa-i vezi toate fetele, sa vezi ce este in neregula cu el si de unde provine toata graba asta.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai el te-a cerut in casatorie dupa o luna de relatie?

Oricum, un cuplu pentru a ajunge la casatorie, au nevoie in medie de 3-4 ani pentru a se cunoaste si a trai impreuna. Nu poti sa faci nunta dupa o luna de relatie.

| LisaJulie a răspuns:

Îi este frica pentru copilul ei! Este normal sa facă asta, voi trebuie sa va logodiți și sa îi demonstrați ca puteți trai și va puteți descurca împreună

| mont a răspuns:

E normal, ce părinte vrea ca al său copil să aibă partener(a)?

| eliancodrut a răspuns:

Nici logodna, nici casatorie dupa o luna de cunoastere. Doar nu jucati la loz in plic. Traiti-va viata ca iubiti sa va cunoasteti si apoi, dupa o perioada relativ mai lunga, dar nu mai mica de 6-12 luni, puteti sa faceti dmersurile de casatorie. Asta nu obliga la a traidespartiti, desi ar fi bine.
Pe mama lui intreab-o la cat timp s-a casatorit dupa ce si-a cunoscut sotul. Spune-i ca trebuie sa-ti cunosti viitorul sot, ca doar nu ai de gand sa divortzi dupa cateva luni. Sa-i spui ca actul de casatorie este decizia voastra, nu a ei. Voi ve-ti decide daca si cand va ve-ti casatorii.