| FlorinaFlorina5667 a întrebat:

Mama ma pune în fiecare zi sa am grija de fratele meu mai mic care are 2 ani când se duce la munca dar eu am 17 ani şi tata face la fel. Dupa parerea voastra procedeaza corect ca ma pun sa am grija de el?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte corect si normal sa ti se ceara ajutorul, fiindca esti destul de mare si poti sa faci acest lucru pentru familia ta.

| sierra1 a răspuns:

Păi ar putea plăti o "bonă" vreo 2-3 mii lei pe lună. Ar fi o soluție? Tu ce zici

| Madaxo97 a răspuns:

Dar tu ce ai altceva mai bun de făcut decât sa ai grija cateva ore de frățiorul tău?

| Cipi1212 a răspuns:

Esti sora lui mai mare. E normal să ai grijă de fratele tău de 2 ani.

| 1onur a răspuns:

Da fincă ei numesc și el este fratele tău mai mic de 2 ani nici mare habar că trăiește este un bebeluși mic ai grijă de el până vin ei de la muncă să poată avea și ei grijă de voi doi.

| Jony501 a răspuns:

Într-un fel da e corect, nu-i ieșit nimic din comun,probabil nu îți place să stai cu el,dar poate și părinți tai nu au de ales,daca muncesc amândoi,na trebuie sa ii înțelegi și pe ei, ieșit din comun ar fi sa stai cu el non stop, sa ii dai de mâncare mereu, și părinți să stea beți și să nu facă nimic, în caz contrar, procedează corect!

| Dionisos a răspuns:

Pune-i Rage Against the machine vreo doua ore pe zi si sigur vei scapa de el.