| Alina291999 a întrebat:

Mama mea imi spune intotdeauna ca mint dar nu este adevarat eu ii spun adevarul si ea imi zice sa nu mai mint atat cand ii spun ca am uitat ceva ea imi spune din nou ca mint cand are ea nervi isi descarca toti nervii pe mine ba chiar ajunge sa ma bata de exemplu cand iau un 9 la scoala imi spune ca sunt proasta si totusi pana in acel moment aveam numai 10 chiar si in teze si ma gandeam ca un 9 nu imi va strica media poate ca la mate am mai multi de 9 adica vreo 4 de 9 dar...nu se poate numai zece pe linie si atunci cand iau 9 ma cearta si mama si tata dar nu e vorba de asta e vorba ca nu au incredere in mine ce sa fac?

3 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Incearca sa le castigi increderea si prin alte cai nu numai invatatura, incearca sa-i ajuti la treburi prin casa etc apropriete mai mult de ei, SUCCES

| Millanteria a răspuns:

Am si eu o intrebare: I-ai mintit vreodata cu ceva serios astfel incat sa nu mai aiba incredere in tine? Asta ar fi un motiv.
Referitor la 9. Cu tot respectul, nu cred ca parintii tai luau la scoala numai 10. Spune-le ca nu e nimeni perfect, si mai spune-le ca daca te bat nu rezolva nimic. Mai rau e, deoarece nu mai poti sa gandesti limpede, si, la scoala sau la teme, mereu te vei gandi numai la faptul ca ei n-au incredere in tine. Asta-i parerea mea. Probabil la unii li se pare stupid ce spun, dar eu am patit odata exact la fel.
P.S. Mult succes si nu te mai stresa. Isi vor da ei seama odata si odata. Daca continui asa, te vei imbolnavi.

| razvy99boy a răspuns:

Pai parerea mea este sa vb cu ei cand sunt calmi si sa le explici ce te supara la ei cat despre minciuna si note nu prea are sa te vata doamne pentru un 9 eu zic ca sunt putini severi doar atat de acum sa le spui ca atat poti si am sa incerc si mai mul.pup funda?