| aLexx_6290 a întrebat:

Mama mea nu accepta ideea ca vreau si eu un iubit. cum sa o fac sa inteleaga?

am 14 ani!

Răspuns Câştigător
| Cami30 a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai. Nu cred ca mama ta nu ar realiza ca esti destul de matura pentru un prieten. Poate nu vrea sa incepi sa suferi de la varsta pe care o ai. Bafta!
Fundita?batting eyelashes

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai asteapta sa ajungi la varsta potrivita pentru asa ceva. Exista o varsta pentru fiecare lucru, iar la 14 ani chiar e anormal sa ai prieten. Dupa ce o sa mai cresti, o sa vina si timpul tau, trebuie doar sa ai rabdare.

| gigiro a răspuns:

Eu zic sa faceti schimb! Tu devii mama, iar dansa fata ta! Vezi cum ar proceda dansa. Dar de ce tocmai un iubit?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 14 ani iubit, la 15 ani mămică și la 35 bunică!
Hai că asta este tare.
La vârsta ta iubit îți trebuie că restul le ai pe toate...
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Intr-o lume "nebuna","nebuna", este firesc ca o mama sa aiba temeri legate de viata sentimentala a fetitei ei!--- nicio mama nu vrea sa-si vada copilul, inca imatur fizic si psihic, cum sufera! ---iubirea imatura aduce mai mult durere decat fericire!

| JuStKid a răspuns:

Draguta intrebarehappy. tipica fetelor d varsta tawinking...incearca sa treci peste! Educatia se face acasawinking

| BrD a răspuns:

Minte'o ca ai mai avut!

| dumyStar20 a răspuns:

Poi incearca sa ii explici ca de'acum esti fata mare si ca ai si uh o anumita varsta. Spune-i si uh ca toata prietenele tale au iubit, ca ai vrea sa vezi si uh sa vezi km e si mai multwinking. pup
fundita?

| Sarucka a răspuns:

In primul rand ar trebui sa imi spui varsta da (nu coont si eu am avut 3 si am 13 anibig grin) mnah ii zici ca trebuie sa iti traiesti copilaria si sa fii iubita de inca o persoana in plus si spune-i ca vei alege unu de treaba... dar sa insisti cu faza cu copilaria...mnah daca nu merge nici cu asta trimite`mi un mesaj si mai gasesc eu niste lucruri

ps.: pe toate prietenele mele le-am ajutat in acest lucru si daca nu merge combina`te pe ascunslaughingwinking

| ingerash_8177 a răspuns:

Orikum esti destul de mare. ai 14 ani. eu cred ca esti pregatita pentru. asa ceva!big grin

| ilegalnonstop a răspuns:

laughing 14 ani

| Baal a răspuns:

Cati ani ai? si dupa aceea iti raspundem...ca totusi daca ai 7 ani...