| denisaalexandru01 a întrebat:

Mama mea nu mai are incredere in mine((crying si acum nu stiu ce sa fac sa ii pot castiga din nou increderea, am mintito d prea multe ori si m-a prins cu minciunacryingcrying. uf... ajutati-ma! acum nu ma mai lasa sa ies nicaieri pentru ca ea crede ca nu ma duc acolo unde ii spun, dar nu este asa

Răspuns Câştigător
| marioas a răspuns:

Depinde si cu ce te-a prins! Vezi ca nu castigi nimic cu minciuna? Punete in locul ei si imagineza-ti ca ea este fica ta si face exact ce faci tu acum, ce simti? EU ZIC SA-TI CERI IERTARE SI EXECUTA PEDEAPSA CARE O AI! Fi sincera cu tine mai intai si apoi ai sa vezi ca nu mai are rost sa minti pe nimeni!

12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Increderea se castiga in timp. Deocamdata nu ai ce face decat sa traiesti cu consecintele faptelor tale. Sau sa minti foarte mult, insa din ce zici mai sus, nu esti prea buna la asa ceva :]

| EUSIATIT a răspuns:

MINciuna are picioare scurte."" ulciorulnu merge de multe ori la apa etc etc asta este tu ti ai facut o. E normal sa nu8 mai aiba incredere.ACum trebuie sa ai rabdare si sa demonstrezi ca nu mai faci nimic pe dos. recistigarea increderii se face in timp di sa fii corecta ca... capul face capul trage deci ti am dat destule proverbe pe care trebuia sa le stii si nu mai faceai asa. VEI fi si tu mama si atunci vei vedea ce vei face daca fiica ta va face asa ca tine,,, ce tie nu ti place altuia nu i face, DACA mama ta te mintea ca ti cumpara un lucru si nu se tinea de cuvint ce facea? fii cuminte si ai rabdare.

| Linda a răspuns:

Stai vreo 6 luni dupa-mesele acasa, ajuta-o la ce are nevoie, spune-i adevarul in tot acest timp si sa vezi ca-i recastigi increderea.

| jenny a răspuns:

Minciuna are picioare scurte.acum culegi ce ai semanat.

| juniper a răspuns:

Eu mereu am fost cuminte, nu am creat probleme si am reusit sa castig increderea celor din jur, nu e bine sa minti, adevarul te scapa de minciuni.

| alex2009 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o iei cu tine de cateva ori in anturajele tale. orice mama vrea sa fie mandra de fata ei. Nu vrea sa fie vorbita pe la colturi ca nu a stiut sa dea educatie...succes

| sandulache a răspuns:

Buna.
Cum a zis si colegul de pe sit, increderea se cstiga cu timpul, dar stiai ca minciuna are picioare scurte si sa mai minti si mama nu e prea frumos dar cate o data sa esim din belea trebuie sa face ceva, acum de alta data sa nu mai o minti si o sa vezi ca va avea incredere in tine.bafat

| hate1t4ll a răspuns:

Lasa iesitul, apuca-te de carte.
Fi mai cuminte, ascult-o mai mult, ajut-o cand are nevoie...si in maxim cateva luni, situatia o sa se imbunatateasca.

| th3mirr0r a răspuns:

Primu ajutor trebuie sa fie asta > never lie!winking dupa aia, ai sa vezi ca in timp, o sa vezi lucrurile dintr-o alta perspectiva happy lasa totu sa vina de la sine, dont push it tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe mine daca ma minte omul odata, s-a lins pe bot de increderea mea.pentru totdeauna.fiindca eu nu mint.nu am de ce.si daca as avea nu as faceo, fiindca nu mi-ar fi frica sa-mi asum responsabilitatea faptelor mele.si tu spui ca ai mintito de prea multe ori? si ea stie.si stie si ca ai de gand sa o minti intruna.asacaaa,fii cuminte si lupta pentru ce ai pierdut.va fi o lupta grea. dejaai pierdut.cauta sa te ridici si dupa aia sa mergi drept.nu pentru mama ta.pentru tine.

| denisaalexandru01 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri:*:*:* Mai astept

| umbra_7884 a răspuns:

Stai linistita ca eu nu am mintito cu nimic dar tot nu are incredere. deci asta e prefera sa creada strainii decat pe mine