| Mia27658 a întrebat:

Mama nu ma lasa sa stau in fata ca toti colegii mei٫zice ca e pentru siguranta mea dar acum serios! Am nevoie de niste sfaturi... Ce sa fac in privinta asta?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In față unde? La coadă la pepeni?

| Violleta2022 a răspuns:

Mama ta are perfecta dreptate, fiind o femeie cu mai multa minte decat alti parinti care-si pun in pericol viata copiilor lor.
Asculta in totalitate de mama ta, ca este mai desteapta decat colegii tai de scoala si mult mai iubitoare, decat parintii colegilor tai.

| Hyperion7 a răspuns:

Poate chiar sunt o influență proasta...

| VoidEternal a răspuns:

Sa te obisnuiesti cu ideea pana esti suficient de mare sa stai in fata.

Nu are niciun motiv sa-i pese maica-tii de rahaturile cu care se lauda colegii tai, mai mult decat ii pasa de sanatatea ta.

| LisaJulie a răspuns:

Nu te lasa sa stai unde in fata? La scoala in banca? In autobuz in excursii? Detaliaza

| KovacsB a răspuns:

La biserica nu te lasa in fata?
Chiar nu stii sa legi doua cuvinte?

| Cipi1212 a răspuns:

Unde să stai în față?

| aizen0567 a răspuns:

Sa stai in fata unde si cum, adica ca toti ceilalti? Cu ce context, fii mai detaliata in intrebare, momentan nu prea se poate da un sfat concret fara destule detalii dar un sfat bun nu asculta de Papuc2022 nu știe ce zice

| CalinaXandra a răspuns:

Bănuiesc ca te referi la locul din dreapta în fața în mașină? Dacă e asa, câți ani ai draga mea? Dacă ești prea mica de înălțime nu, nu ai voie în față și probabil ca și daca ai înălțimea și varsta adecvata conform legii, mama ta se gândește în primul rând la siguranța ta pentru ca in multe accidente rutiere cei mai ghinioniști sunt cei care stau în dreapta față. Asculta de ea ca știe ce zicewinking și nu te mai compara cu colegii tai, lasă-i sa se laude cu ce vor.