| DaciaRomania a întrebat:

Mama voastră e înțelegătoare sau strictă?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mama a fost o femeie extraordinara, foarte buna la suflet, intelegatoare, dreapta, modesta, dar foarte severa la educatie.
Din pacate, acum nu mai este printre noi sad

| DaciaRomania explică (pentru Violleta2022):

Îmi pare răusad

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Violleta2022):

Trebuie sa fim puternici doamna violeta și eu mi-am pierdut mama și tatăl și am reușit cumva să. Da...tot..deaga..ei... rămân tot în inima noastră.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Acum sunt puternica, dar cand i-am pierdut pe toti: mama, tata, frate, sora... am cazut si mi-a luat ceva ani sa ma pot ridica si sa imi revin.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Violleta2022):

îmi pare foarte rău Doamnă Violleta2022.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost strictă când trebuia. Acum e cea mai înțelegătore ființă

| doctorandus a răspuns:

Sa-ti spun un secret, exista:

parinti stricti care vegheaza la indeplinirea regulilor;
parinti intelegatori care vegheaza la indeplinirea regulilor;
parinti intelegatori care nu vegheaza la indeplinirea regulilor;
parinti stricti care nu vegheaza la indeplinirea regulilor.

Cu ultimii poti sa te certi crunt asupra regulilor si indiferent de cine invinge in cearta respectiva, pentru tine tot aia e, ca oricum nu te controleaza daca le respecti.

| gabicoo a răspuns:

Măi tu îmi aduci aminte de următorul banc.
Discuție între o mamă severă și copilul său:
- Mami vreau să mă dau cu ruj!
- Nu-ți dau voie!
- Mami mă lași să port fuste scurte?
- Nu te las!
- Dar mamiiii!
- Băi Vasile. Nu am zis! Nu rămâne!

| Hyperion7 a răspuns:

Și și, are momente când e înțelegătoare, însă are și momente când e strictă.
Exista plusuri și minusuri in acesta abordare.Dar fara strictețea ei uneori, probabil că m-as fi evaporat prin alte chestii.Eu ii mulțumesc pentru tot, au fost bune și bătăliile alea cu șlapu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înțelegătoare. Eu am o relație foarte strânsă cu mama, pot spune că îmi este cea mai buna prietena.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Era o mamă...

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Era o femei sensibila ajuta da nu-și arătă Niciodată durerea da eu vedeam...

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Tot pomenea de tata în ultima vreme și acum este cu el.

| Celestina003 a răspuns:

Strictă.

| Jessica1235 a răspuns:

Ambele, depinde de situație

| Ararat a răspuns:

Intelegatoare.