| Spantulescu_Mihai_2001 a întrebat:

Media generala acuma pe primul semestru imi iese 8, 85, insa mama eram cam suparata, ea dorea macar 9 sa am. Ce sa fac sa o inveselesc? Sunt clasa a 6 si deja ne-a incheiat mediile. Ce sa fac ca pe semestru 2 sa imi iasa mai mare? Un raspuns bun...

5 răspunsuri:
| TheTrooper1 a răspuns:

Poți să încerci varianta cu învățatul mai mult, la materiile la care nu te descurci prea bine și sunt importante, precum româna, engleza, matematica, franceza, poți face meditații.
De asemenea, pentru a reuși, trebuie să-ți faci mereu temele, deoarece, acestea au un rol important în învățare și sunt un exercițiu foarte bun, care îți dezvoltă felul de a gândi și nu numai.
Succes!

| AliGab a răspuns:

Singura sansa este sa inveti mai mult sau mai eficient, astfel incat sa iei note mai mari.

| Spantulescu_Mihai_2001 explică:

Scuze am vrut sa zic 8, 95

| Dragu_Lidia_1996 a răspuns:

Sa inveti thinking

| spaghetty a răspuns:

Invata mai mult. Oricum dupa a 12 a n-o sa stai in tara asta infecta laughing