| SadBoyForever a întrebat:

Mereu cand dau o lucrare la romana la scoala, am un coleg care sta in spatele meu care copiaza totul de la mine, si care inainte de fiecare lucrare imi umbla in ghiozdan si imi i-a caietul, iar la lucrari trebuie sa stau drept ca sa poata el copia, oricum in pauze el ma loveste crying, si chiar si la ore, in special la cea de fizica ma i-a mereu la misto de fata cu profesoara care nu zice nimic.

Mereu, de l-a inceputul anului la lucrari la romana, cand nu a avut ce copia din caietul meu, ma punea sa ii arat, si imi zicea daca nu ii aratam " ba-n mortzii ma,, tii la alte lucrari stii", el asa face mereu, copiaza din caietul meu si i-a note pe nedrept crying.

Ce as putea face in aceasta situatie? Mentionez ca el e un fel de lider in clasa la mine, toti il asculta din a 9 a, oricum, revenind la problema mea, ce as putea face in aceasta situatie crying?

9 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Da-i una in gura - arunca-l pe scari - baga-l in spital cat mai multe luni si ai rezolvat problema -

| ComatoseWine a răspuns:

Da-l,ma, in p***a masii.Ce te lasi tu controlat de toti tampitii? Esti mai prost ca el ca ii permiti.Ce ar putea sa-ti faca? Nu mai fi prostovan si pune-l la punct!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sper ca nu e prea traziu sa iti dau si eu un micut sfat! Cam cati ani ai? Oricum acest baiat care te agreseaza fizic cat si moral trebuie sa se opreasca. Vorbeste cu dirigintele, profesorul sau cu parintii tai, fiindca ei vor sti sa rezolve porblema acesta mai bine decat noi toti. Poti propune ca media lui sa fie sczauta la purtare in consiliul profesoral sustinandu-ti argumentele de mai sus. Sa fi tare si nu uita sa nu te lasi mai prejos daca stii ca poti ajunge mai sus! Ti s-a mai spus asta! Dar e cel mai intelept lucru! happy

| StefaNnNNN99N a răspuns:

Vorbeste cu cineva... daca cunosti pe cineva mai mare decat el vorbeste cu el si zi sa te lase in pace nu sa il bata. DACA NU ai vorbeste cu un parinte...Si eu am fost in situatia tasaddar acum e bine s-a mutat alahappySper ca te-am ajutathappy

| SarahMaria a răspuns:

Ce varsta ai ?

| SarahMaria a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vb tu cu el ca de la baiat la baiat. Nu trebuie sa-l lasi sa-si bata joc de tine!

| Danyelutzu_Yo_1997 a răspuns:

Ce clasa esti? O solutie buna ar fi sa te muti din clasa happy sau sa te muti in alta banca! Sa discuti cu parintii tai cu diriginta/te despre aceasta problema. Nu cred ca nimeni de pe TPU nu ar putea rezolva aceasta problema.

| BezNa a răspuns:

Pai ar trebui sa le spui parintilor, profilor sau directorului.thinking

| RaulSatMareanu a răspuns:

Perversa Ca pe targu Ocnatongue