| Olivia899999 a întrebat:

Mi am gasit mama biologica am fost cu parinţi mei adoptivi la ea şi am aflat ca am şi fraţi 3 baieţi şi o sora cel mai mare dintere ei are 10 ani, dupa 7 ani, 3 ani şi sora mea are 9 luni ei sunt la mama mama mi-a povestit ca pe mine cand ma nascut m-a lasat în maternitate pentru ca era minora avea 15 ani când ma nascut şi parinţi ei nu mau vrut mi-a zis că în acceşti ani sa gândit la mine şi a dorit să mă adopte cineva.Eu am 16 ani a zis ca vom pastra legatura şi va pastra şi cu părinții mei adoptivi. Credeţi ca e bine să pastrez legatura cu mama după ce ma părăsit când ma nascut?

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Faci cum simti. Era un copil si neavând pe nimeni sa o ajute a procedat cum a considerat.
Ai avut un inger pazitor puternic si ai niste parinti care te iubesc.
Eu personal nu as fi fost curioasa sa o cunosc caci importanti parintii care te cresc
Tu ai o familie deja, dar daca crezi ca trebuie sa mentii legatura si cu cei pe care abia i ai cunoscut este alegerea ta si depinde ce ti sugerează si parintii.
Important sa ti vezi de scoala, de viitorul tau si de parintii minunati pe care i ai.
Sa nu uiti ca nu ai nici o obligatie fata de nimeni, doar fata de parintii tai.
Probabil mama biologică va mai da nastere si altor copii, dar nu este treaba nimanui.
Fiecare cu destinul sau.
Toate cele bune si sa i divinizezi pe oamenii minunati care au avut si au grija de tine.
Esti copilul lor.❤️

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Mama ta biologica cand te-a nascut era o copila si nu a avut niciun sprijin pentru a te putea creste. Cred ca este bine sa o ierti, mai ales ca regreta cele intamplate, si sa pastrati legatura cu ea, iar tu bucura-te de viata si ca ai si o mama adoptiva care iti poarta de grija.

| Cipi1212 a răspuns:

Da poți. Mai ales că era minoră când te-a născut și că și-a dorit să fii adoptată.