| Sonia9090 a întrebat:

Mi-am iertat soțul pentru a nu mai știu câtă oara pentru toate bătăile și pentru tot ce mi-a făcut pentru ca avem împreună un băiat de 8 ani, mi-a promis ca se va duce la psiholog și se va schimba. De când m-am întors acasă se comporta foarte frumos cu mine, însă nu sunt sigura ca e schimbare reala.Voi ce credeți oare chiar se va schimba?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu stiu de ce ai mai ramas langa un barbata care te-a lovit.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ceea ce spui este adevărat, atunci ai făcut o mare greșeală și continui să o repeți.

Nicio femeie nu ar trebui să stea cu un bărbat violent într-o "căsnicie" bazată pe frică. Mai ales când este la mijloc și un copil care va fi marcat pe viață de asta. Trebuia să-ți fi făcut bagajele după prima bătaie, nu să intri pe TPU și să întrebi niște necunoscuți dacă "ai făcut bine că l-ai iertat".

Dar având în vedere că acum două săptămâni copilul avea 5 ani iar acum are 8 ani, suspectez că în realitate ești un copilaș plictisit care-și face sute de conturi pe TPU și inventează povești.

| Sonia9090 explică (pentru johnnny123):

E adevărat și am scris din greșeală 8 nu 5 pentru ca da are 5 ani

| Madaxo97 a răspuns:

Pui această întrebare stupidă săptămânal aici, după fiecare bătaie, chiar nu te-ai convins că nu se va schimba și o să te bată în continuare? La ce naiba îl mai ierți? Normal că nu se schimbă că vede ca îl accepți ca fraiera înapoi mereu, așa îl motivezi tu să se schimbe?

| Miruna333 a răspuns:

Ti-ai semnat sentinta la moarte. Ce conteaza ca ai un copil? E chiar mai rau, cu siguranta l-a traumatizat si pe ala si tu ii permiti unui abuzator sa locuiasca cu un copil, plus, ii bate si mama. Nu exista schimbare dupa ce ai fost abuzata. Se preface, dupa te va umfla la loc. Nu e vina lui. e vina TA pentru ca ACCEPTI!

| 1onur a răspuns:

El este "bărbatul " idealul pentru orice femeie prostă iertați-mă va rog frumos câ spun Adevărul meu cu Adevărată. Pentru că el niciodată nu se va schimba asa cum a fost toată viața lui și cum va tratată cu bătaie cu înjurături cu scandale cu certuri toată viață lui așa vă va tratat toată viața pe Dumneavoastră fiindcă acum o face pe "bărbatul" cuminte știe că nicio femeie sănătosă și hotărâtă cu Adevărat nu va sta cu astfel de "om" în viața lor. El își bat joc de Dumneavoastră Doamnă și de copilul vostru care va crește în scandaluri va crește lângă un"tată " lângă un "părinte' lângă un "bărbat" lângă un "soț" abuzi agresiv animal nenorocit. Nu există să-ți iubești cu adevărat da cu Adevărat soția și apoi s-o bați în clipa în care a ÎNTINS MÂNĂ PALMA SĂ VA LOVEASCĂ acolo nu există iubirea Adevărată cu Adevărat și EXISTĂ DOAR dușmănie urât bătaie mare rău de tot de joc și multă PROSTIE GRAVĂ RAU DE TOT. De la prima palmă de la o singură palmă orice femeie orice fată să lase acel "bărbat" acel "soț" acel "om" acel "prieteni" acel "băieți" fiindcă vă așteptăm " o viață " plină de amărăciune " o viață " plină de necazuri " o viață " plină de certuri "o viață " plină de amăgire " o viață " plină de dezamăgiri " o viață " plină de trădării " o viață " plină de bătai pe care nici femei nicio fată ne merită să fie tratată în halul ăsta.o fată o femeie trebuie s-o iubești cu Adevărat da cu Adevărat nu s-o bați. unde este bătaie către o fată o femeie acolo nu este iubirea Adevărată cu Adevărată.

Băiatul Dumneavoastră Doamnă nu are educație sa primească de la așa "soț" de la așa " bărbat" pe care il aveți de la așa " tatăl" pe care il are fiul Dumneavoastră Doamnă fiindcă el nu este un tată Adevărată și un soț nenorocit care își bate joc de soția lui de propia lui familie și de propriul lui copilul de la așa "om" va asociata numai necazuri să știți nimic absolut nimic altceva. Astfel de oamenii nu trebuiesc iertați care își necăjesc soțile familie copiii cu scale cu bătăi fiindcă astfel de oameni nu-i poate schimba mici Dumnezeu la câtă urăciune dușmănie prostie zace în ei față de propia lor familie soție copii.

Nu uitați ca ne-ați ierta un soț un bărbat Adevărată și a-ți iertat un om agresiv a-ți iertat un acuzator a-ți iertat un "om" cel poate " educa" pe copilul Dumneavoastră numai la aceeasi fel de a fi si și cu Dumneavoastră el ce va vedea la tatăl tau va face și el la rândul lui soției lui și a familie lui fiindcă părinți sănt tot ce poate forma un copil nu profesori de la școală lui nu prietenii lui nu anturajul lui și părinți sănt oglinda fiecărui copil nimeni absolut nimeni altcineva nici nu va dați seama cât de fragili sănt copii.

A-ți spun o vorbă Doamnă Sonia Adevărată!

El se comportă frumos.

Când un astfel de "om " ajunge să se comporte frumos doar când știe ce ia cauzată soției lui "o viață " plină de bătai scale acolo nu mai este el cu Adevărat și junge să se oblige pe însuși fată de Dumneavoastră Doamnă să pare ceia ce nu poate fi în viața lui cu Adevărată adică? Un soț un tată Adevărată cu Adevărat care își iubește soția copilul cu Adevărat fără să se oblige pe însuși să pară ce nu a putu fi toată viața lui un tată bună un soț și bărbat Adevărată pentru soția lui și copilul lui.

Când într-o relație căsnicie ajungi sa faci din obligație totul acolo ju este iubirea Adevărată cu Adevărată decât obligație iar asta însemnând? Falsitate de la cer până la pământ.

Ăsta este Adevărul meu cu Adevărat nu sunteți obligată să mă credeți eu în tot deauna îmi spun Adevărul meu cu Adevărat și le respect Adevărul altora.

Dacă vedeta un părinte are impresia că un copil se educa cu o zi bună o zi rea acel părinte poate fi toată cauza unui copil care va ajunge Doamne Dumnezeule ferește rău in viața sa. Nu țineți astfel de "oamenii" astfel de părinți " în preajma unur oamenii Care își nenorocesc copii și ajungă foarte rău din cazul lor fiindcă au vici sucite bolnave mintal de a-și bate soția din " iubire" și te a traumatiza lăsă copii cu schele pe viață stați departe de oamenii bolnavi mintali deja lumea este cum este în care "trăim' nu mai accepți astfel de nenorociți în viața voastră care sănt obligație sa fie părinți și nu-și dorec cu Adevărat să-și asume sa fie părinți să-fie părinți cu Adevărat și un soț cu Adevărat care își iubește familia soția cu Adevărat și copi cu Adevărat

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuia să renunți la relația cu soțul tău de la prima bătaie.

| Marianaetanita a răspuns:

Tu îl cunoști cel mai bine, eu nu sunt de-acord cu violența în relație chiar dacă este un copil la mijloc. Dar te aș recomanda să vorbești cu el despre tot ce te macină sufletește, și să îi subliniez dacă se mai repetă o să îl părăsești