| Cezara788 a întrebat:

Mi-am înşelat iubitul, el nu mai vrea sa ma ierte dar îl iubesc. Stiu am gresit cand l-am înşelat dar eu fara el nu pot trai, tot ce imi doresc e sa am o familie cu el pentru ca de curand am aflat ca sunt însărcinată in 7 săptămâni si chiar daca nu stiu sigur daca bebe e al iubitului meu sau nu, eu vreau sa fac o familie cu el.Cum sa îl conving sa ma ierte? Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca iubești cu adevărat nu înșeli, păcat de acel copil ce soartă va avea

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa convingi pe nimeni, cu atata mai mult stiind ca l-ai isnelat si ca esti gravida, acum fuge cat poate de tine, fiindca nimeni nu-si doreste sa creasca copilul altuia, iar tu nu prezinti incredere.
Din pacate, iti ramane doar experienta de viata, invatand din greseli pe care este bine sa nu le mai repeti niciodata deoarece sufera toata lumea, inclusiv copilasul ala din pantec, care nu stie al cui este.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și totuși cu poți susține că îl iubești si nu poți trăi fără el dar l ai dat pe prima *** apărută în cale?

| johnnny123 a răspuns:

Uite așa: "Te iubesc atât de mult încât te-am înșelat fără nicio ezitare. Vrei să devenim o familie și să creștem împreună un copil care probabil nu e al tău?"

Cu siguranță îl vei convinge!

| ioana748 a răspuns:

Nu il iubesti, nu a mers cu celalalt si ai vrea pe asta inapoi ca i mai bleg probabil.
In iubire nu este loc de a treia persoană. Nu spun ca este vina ta in totalitate.
Cand alergi după doi iepuri nu prinzi niciunul.
Asta este, din greseli invata omul.

| Madaxo97 a răspuns:

Foarte bine că nu te iartă, ce motiv ar avea să o facă? L-ai trădat, cum să mai aibă încredere în tine vreodată? Înșelatul este o alegere, nu o greșeală, tu singură ai ales și ți-ai făcut-o cu mâna ta. Asumă-ți consecințele. Și nu te mai bate cu pumnii în piept că îl iubești, ca dacă îl iubeai nu îl înșelai, punct.

| adryang78 a răspuns:

Poți să-l convingi numai dacă e prea prost să te ierte. După ce că l-ai înșelat, ai mai și rămas însărcinată și habar n-ai al cui e copilul?! Dacă te iartă, zău că-și merită soarta.

| tunoi88 a răspuns:

Scrie mi in privat si iti spun eu cum sa pui problema, nu stiu daca merge dar incerci happy