| nimicaici a întrebat:

Mi-e foarte greu.Am inceput sa stau toata ziua afara pentru ca in familia mea nu mai e acea armonie care era demult. Tata pare ca innebuneste, cauta motive ca sa tipe la mama si sa sparga lucruri prin casa. A spar TV-ul pentru ca mama vorbea la telefon de fata cu el.+ ca mama e insarcinata in luna a 7 a. E foarte stresant, tipa si la mine. Am auzit-o pe mama plangand cand vorbea la telefon cu cineva si ii zicea "Cred ca ma insealacrying" Eu nu stiu ce sa mai fac.Imi vine sa dispar.

7 răspunsuri:
| Floris83 a răspuns:

Poate traversează un moment de criză, dacă poți fi conciliant, găsești vreo soluție e minunat, totul spre împăcarea lor, Dumnezeu să-ți ajute, roagă-te și tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! In fiecare famile apar probleme de genul acesta : in unele,certurile sunt mai accentuate, iar in unele nu. Din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa vorbesti deschis cu mama ta in legatura cu ceea ce se intampla si faptul ca tu nu mai rezisti unei astfel de situati. Parintii tai ar trebui sa divorteze pentru ca tu, mama ta si urmatorul membru al familei sa duca o viata cat mai buna lipsita de: urlete, tipete, pumni si plame traumatizante. Intr-un timp si in familia mea a fost la fel -mama a vorbit cu tata si au recunoscut ca fiecare a gresit, iar in final au rams impreuna promitand ca vor repara greselile din trecut si ca nu le vor mai repeta. Sper sa fie totul ok, iar tu si mama ta sa luti decizi cea mai buna! :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai purta o discutie cu mama ta despre ce veti face in viitor :-s Ca si sora/fratele tau va trebui sa duca o viata linistita. sa nu fie crescuta in tipete si batai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai tu atata preocupare spre intelegerea si armonia in familie.ma uitai la intrebarile tale; dupa preocupari nici nu vaci parte din familie.esti departe.foarte departe.saraca mama ta le indura pe toate, si sprijin nu are nici macar de la tine.tu vrei sa dispari. dispari.dar asta nu inseamna ca ai facut ceva sa-ti ajuti familia sau sa indrepti lucrurile.iar cateodata sta in puterea unui copil sa-i spuna unui tata betiv sau bataus ceia ce trebuie ca sa se trezeasca la realitate sau sa puna capat chinului lui si al celorlalti intr-un mod rezonabil.

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Pai cred ca oate familile fac asa in anumite momente cand au trecut foarte multi ani de cand au inceput relatia.
Pentru ca ei au stat mulot timp in preuna poate nu mai exista acea atractie pe care au avut-o la inceput, si barbati sunt putin cam duri.
Stiu cum este si la mine a fost aproape la fel doar ca cu mai putine spargeri de obiecte.
Lasa lucrurile sa se linisteasca si cred ca o sa ii treaca tatalui tau.
Dar tu cati ani zici ca ai?

| darkprincesskiss a răspuns:

Si eu am trecut prin aceasta situatie si pana la urma ai mei s-au despartit, eu am plecat cu mama si tata s-a suparat pe mine si acum vorbim foarte putin. Mie apropiatii familiei mi-au spus ca ei au inceput sa se certe cand m-am nascut eu pentru ca tata nu ma vrut. Putine famili se mai reabiliteaza dupa ce trec prin astfel de certuri. Tie nu o sa-ti fie bine nici daca continua certurile nici daca se despart...dar totusi esti mai linistita daca nu mai sunt certuri. Eu inca nu am trecut peste despartire, ei s-au despartit acum 7 luni. Eu am preferat sa se desparta ai mei chiar daca acum imi este greu. Bafta multa :*

| blackmoon a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebui sa misti ceva nu sa stai asa si sa te uiti cum se cearta ei du-te la fiecare in parte vezi ce ii doare sigur nu iti va zice din prima c a esti mic ca nu stii dar insista si vezi adule aminte ce bine era odata spune-le ca nu vrei ca ei sa se desparteasca ca ii iubesti si ca ai face orice numai sa nu se mai certe iti tin pumnii si sper sa reusesti ceva mie sincer imi pare rau ca nu am facut cand a trebuit ceva si acum e prea tarziu pentru ca deja au divortat si e tare naspa asa sa stii... oricu iti tin pumnii si sper sa fii fost de ajutor bye!