| Anays45 a întrebat:

Momentan locuiesc la mama, m-am gândit sa ma împac cu tatăl copiilor mei, am un băiat de 2 ani și fata de 6 luni. Ne-am despărțit pentru ca nu eram compatibili, dar ne-am gândit sa ne împăcam.Credeți ca mai putem repara relația? Ce putem face în situația asta?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~neam despărțit pentru ca nu eram compatibili ....Credeți ca mai putem repara relația?~

DACĂ ambele părți vor sincer, evident că da. Dacă doar unul, clar că nu iese nimic de-acolo

| gabicoo a răspuns:

V-ați despărțit pentru că habar nu ai de cratimă. Pune mâna pe o carte de gramatică.

| Whitte a răspuns:

Pai daca nu sunteti compatibili, ce sa reparati?

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Da, va puteti impaca insa trebuie sa o luati usor, sa povestiti ce se intampla in vietile voastre si sa aveti rabdare unul cu celalalt. Daca petreci mult timp alaturi de o persoana placuta de obicei, preiei comportamente, fraze si etc de la acea persoana sau comportamente care ii sunt placute acelei persoane.