| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Ne certam tot timpul pentru ca el vede doar greselile mele si oricat incerc sa ii explic si sa ii amintesc ca si el mi-a gresit, imi spune ca vreau sa ma scot.Sufar foarte mult ca nu ma intelege.Credeti ca vrea sa ma manipuleze sau pur si simplu nu isi da seama unde greseste? Tot timpul doreste ca eu sa ascult de el dar el nu asculta de mine.Alta problema e ca are prea multa incredere in mine.

4 răspunsuri:
| lookingforlove a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa fii cu o persoana care te invinovateste de prea multe lucruri, ca te face sa suferi si nu ia cont de cuvintele, spusele tale.nu stiu, gandeste-te si tu la actiunile lui, la caracterul lui, incearca sa vorbesti mai intens si profund cu el, spune-i ce nu-ti place si vezi ce reactia va avea. daca nu te va asculta, inseamna ca e doar unul care are nevoie de ceva pentru a se distra etc.sau, poti sa nu-i raspunzi pentru cateva zile, si astfel vei vedea cum va actiona el, si daca intr-adevar te iubeste. nu merita sa iubesti si sa suferi pentru o persoana ce nu tine de cont de opiniile si sentimentele tale.succes!

| DianaScorpio a răspuns:

Faptul ca are prea multa incredere in tine nu ar trebui sa fie o problema sau sa te deranjeze, ci dimpotriva, sa te bucuri!
Doi la mana, nu ajungi niciunde daca ii spui ca si el ti-a gresit si incepi sa il invinuiesti si pe el. Incearca sa privesti si din unghiul lui, din punctul lui de vedere, iar daca vezi ca ai gresit, recunoaste-ti greseala. Iar faptul ca suferi si nu te intelege, ar trebui sa ii spui lui asta. Unul dintre cele mai importante elemente intr-o relatie este comunicarea.

| Baton a răspuns:

Am impresia ca tipul asta e prea mandru de el si nu accepta sfaturi si ordine de la nimeni.
te sfatuiesc sa il lasi in pace pentru ca nu te alegi decat cu nervi si stres in urma acestei relatii.
de manipulat cred ca aia ii place sa faca.de dat seama ca greseste nu are timp pentru ca vede numai greselile tale lucru care mi se pare foarte deranjant.am avut si eu o persoana ca asta in viata mea dar i-am facut vand rapid cand am vazut din astea.
cat despre incredere nu stiu de ce te ingrijorezi, pentru ca daca nu ar avea incredere in tine te-ar controla tot timpul, telefoane prieteni de a lui sau ai tai care sa ii spune ce faci cu cine esti si ce faci.
unele fete se plang ca prietenii lor nu au incredere in ele dar tu te plangi de ceva ce altele ar vrea sa aiba laughing chiar nu te inteleg.

| cory_7029 a răspuns:

Buna am citit povestea ta, si pot sa iti zic ca ai procedat foarte bine ca te-ai despartit de el.decat cu un barbat care e influentat mereu de mama, sora, familie mai bine lipsa.astia sunt niste pampalaii, care nu stiu ce vor de la viata si stau mereu legati de mamicuta lor...penibili sunt.si eu am avut de a face cu unu asa,era si foarte orgolios, vroia sa fac mereu ca el, dar nu se poate pana la urma si femeia mai are dreptate.e viata ta dar...cu un barbat asa sa te chinui toata viata, pe deasupra si foarte orgolios si incapatanat mai bine lipsa.ai o viata inainte o sa mai ai parte de altcineva mai bun.succes si bafta! stiu ca suferii, dar viata merge inainte o sa uiti. timpul vindeca totul.