| Nistor_Paul_1997 a întrebat:

Neata, TPU! Am o oarecare problema, legata de relatia mea cu o fata de o saptamana... Ea mi-a spus aseara ca nu mai putem fi impreuna "asa" (adica in secret, pentru ca fostul ei iubit mi-este cel mai bun prieten si ii e greu sa o uite, chiar daca s-au despartit de o luna) deoarece ii facem pe alti doi baieti sa sufere: unul care o place de 2 ani, dar nu are sanse, asa ca sunt prieteni foarte buni si acel fost iubit. Fata mi-a spus ca le da timp sa se schimbe, si dupa vom putea fi impreuna fara sa ranim pe nimeni. Eu am acceptat asta, deoarece eu intodeauna ma gandesc la altii, si apoi la mine... Eu astept, dar sunt curios de cat timp au acei baieti nevoie sa se schimbe, sau daca se pot schimba macar.

4 răspunsuri:
| LoveTenis a răspuns:

Daca te-ar iubi atunci nu i-ar pasa de nimeni! Si tu daca ai iubio i-ai spune ca nu vrei sa ai o relatie secreta! Eu zic ca acea fata nu te merita din cauza ca tu gandeste-te un pic daca te-ai gandi la viitor ti-ai imagina viata cu fata aceea sau cu cel mai bun prieten al tau! Uite-o! De ce sa ramai cu o fata care vrea sa puna pe primul loc orice numai nu relatia!

| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Buna. e mai complicat aici.Ce pot spune, e faptul ca ei daca i-ar place cu adevarat de tine nu i-ar mai pasa de alti. Faza e ca eu nu cred ca ea te iubeste si s-ar putea ca din acei baieti pe unul sa il mai placa sau chiar pe amandoi.Parerea mea e sa nu te complici cu o asa fata care nu stie ce vrea si plus impune o asa conditie:hai sa nu fim acum impreuna din cauza ca vede fostul sau unu de ma place.e aiurea. daca te place si te iubeste nu impune asemenea lucru..Eu zic sa o lasi in pace si sa renunti ca dupa te poate face sa suferi si nu se merita.Incearca sa gasesti o fata genul tau si na..Persoanele care fac faze din astea, crede-ma, mai mult isi bat joc ca incurca si na, fiindca tu pui sentimente si ea atunci poate sa se combine cu altu! :) Uite daca vrei sa mai vorbim sa te mai sfatuiesc ma gasesti aici https://www.facebook.com/georgiana.geo33122 si na parerea mea e sa fii putin mai indiferent sa nu fi luat de fraier de ea ca na..prea complica lucrurile :)

| alalaltbx a răspuns:

Parerea mea este ca nu te iubeste. Atunci cand iubesti pe cineva, restul nu mai conteaza. Daca ea se gandeste la fostul ei iubit, atunci dai putin timp sa il uite, pentru ca nu e usor sa uiti pe cineva iar daca nici dupa 1 luna, maxim 2 nu l-a uitat atunci tu trebuie sa accepti situatia ca inca il mai iubeste si ca nu poate sa fie cu tine in tipm ce se gandeste la fostul.
Sau poti pur si simplu sa o faci tu sa il uite, sa te apropii de ea iar apoi sa fie ceva mai serios intre voi :*
Sper ca te-am ajutat tongue