| bibanu_8905 a întrebat:

Nevastamea i sterilizata sintem de doi ani impreuna si eu vreau copil o iubesc foarte mult si nas vrea so parasesc dar imi doresc un copil ce sa fac

17 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Daca si ea este de acord, apelati la o mama surogat, altfel, infiati unul.

| Farcas a răspuns:

Esti sigur ca o iubesti asa mult pe cum zici? Atunci nu mai pune intrebari de astea, si fi alaturi de ea la bine si la greu, infiati un copil sunt o gramada care au nevoie de caldura unui camin si nu o parasi.Dovedeste`i ca intr-adevar o iubesti asa cum spui.

| Roby67 a răspuns:

Liviu, Sarpe, iar ai schimbat Nick-ul? crying
Mergi la salawinking

| nestlebaby a răspuns:

Cum adica e sterilixata? da ce-i? vreun catel comunitar? laughing si tu acum vrei sa zici ca ti-ai luat nevasta sterilizata? 1.nu cred pe asta. 2. tu cand te-ai insurat cu ea nu stiai de asta si ai aflat recent sau stiai si te-ai conformat pana te-a palit un val cu gust parintesc... tongue e cusuta cu ata verde "povestea"asta cu sterilizata laughing sincer, eu nu te cred!
da ca sa fiu un bun samaritean, it raspund si la intrebare indiferent ce cred sau nu despre asta.deci,steriletul la femei se poate schimba doar nu sa-l scoti pentru a face un bb. el se schimba o data la 4-5 ani, ceva de genul asta.

| nestlebaby a răspuns:

Sau sterila? zau ca nu-ti dau mai mult de 19 ani la cum ai relatat tu toata "povestea". daca e sterila(adica nu poate face copii), singura solutie e adoptia(sunt o gramada de copii de toate varstele iubitori si dornici de a avea pe cine striga mama si tata) sau o mama surogat, sau am mai vazut pe Discovery cazul cand femeia nu putea face copii si a apelat la celelalte surori ale ei(de la una din ele s-a recoltat ovulul ce avea sa fie fecundat de sperma sotului femeii sterile si cealalta sora a fost pe post de mama purtatoare a bebe-lului). cam astea ar fi optiunile.

| ForeignO a răspuns:

InVitro sau adoptati un copil!

| unione a răspuns:

La cum scrii ai maxim 16 ani

| Alice_6278 a răspuns:

Incearka sa acceptzi realitatea.chiar daca intr-adevar nu puteti avea un copil infiatzi unul. oferitzii toata dragostea voastra oare nu asta isi doresthe un copil orfan... ok asta parerea mea procedatzi cum este mai bine de kuviintza.:*

| Smarandica a răspuns:

Infiaza un copil dar nu o parasi daca o iubesti asa mult!
Totul depinde de cat mult o iubesti! happy. SI parca era nu stiu ce operatie.sau tratament.care o facea sa fie si ea "OK" adica sa poata avea copii.big grin
Io iti doresc sa iei o decizie cat mai buna fara sa ai regrete apoi sau sa o mai faci si pe ea sa sufere! Lasa "barfele " prietenilor sau "asa zisele sfaturi"! Fa ce crezi tu ca-i mai bine >big grin

| jolie a răspuns:

Dai de ales intre ati face un copil sau a va desparti (sa o sperii, sa vezi ce vrea de la tine)daca vrea ceva cu tine o sa accepte un copil daca nu...

| ramona_4785 a răspuns:

Exista solutii si pentru astfel de situatii; daca o iubesti si mai mult decat atat, sentimentul este reciproc puteti apela la mama-surogat bineinteles trebuie sa fiti amandoi de acord nu trebuie sa te gandesti la ce-i mai rau Bafta multa.

| BiaJ a răspuns:

Adoptati unulhappy au nevoie de un camin,.happy

| babygyrl a răspuns:

Pai ii spui ca tu doresti un copil.Sunteti de atata timp impreuna si tu chiar ti-ai dori un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa nu mai cauti raspunsuri pe net ca e o pierdere de timp mi-am dat seama acum un minut vbste cu ia ma nu cere opini la alti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infiati un copil. Daca va iubiti atat de mult ar fi pacat sa va despartiti.Eu asa as face de-as fi intr-o asa situatie.Nu as parasi persoana ce-o iubesc daca viata ne-ar pune intr-o astfel de situatie asta ar fi cea mai buna solutie...Sa aflu intr-o zi ca n-as putea avea copii ar fi cosmarul vietii mele(fiindca eu ador bebelusii)insa nu as lasa sa treaca viata pe langa mine si as creste unul sau 2.Stai langa ea daca o iubesti, exista solutii, numai tu sa fii cel care sa stie cu adevarat sa o ajuti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii sterilizata? lol nu conteaza trebuie sa te duci la doctor! intreab-o dacamai are ciclu si folositi tampoane OB o sa ii treaca! caredbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adoptati unul, intr-adevar nu e ca si cum ar fi sange din sangele tau, dar daca altfel nu se poatesad. Daca o iubesti atat de mult, doar n-o sa o parasesti, adoptati un bebe si gatabig grin.

Sa fiti sanatosi si iubiti-va mult!