| Obito05 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa intreb, deci totul a inceput ca eu voiam un pc de gaming iar aveam un buget destul de ok (2000 lei + ce imi mai dadeau parintii).
Eu trebuia sa imi cumpar totul mai putin placa video pentru ca placa video o cumpara mama. Mentionez ca aveam un i3 inainte. Totul bine si frumos, imi cumpar piesele si dupa ce imi cumpar i5 mama se apuca sa ma certe (fin senin) si zice ca nu imi mai da banii.
Daca stiam ca asa va face imi cumparam eu placa video si ramaneam cu i3. Acumam un pc de rahat care nu are placa video deci nu merge. Tin sa mentionez ca placa video e 700 lei deci nu fac eu banii aia prea repede.
Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu cred ca te poate ajuta cineva cu intrebarea asta... happy pai poarta-te frumos cu mama ta si convinge-o cumva sau cauta ceva de munca happy

| Obito05 explică (pentru lpavel):

Sincer am comentat asta pentru ca nu mai suportam si aveam nevoie de sfatul cuiva, gandeste-te cum e sa investesti cateva mii de lei pentru nimic practic, pentru ca pc fara placa video nu porneste...

| lpavel a răspuns (pentru Obito05):

Eu te cred, stiu ce inseamna sa-ti lipseasca o singura piesa la ceva ce abia asteptai sa-l ai, dar cum am zis, joaca putin teatru cu maica-ta sau tatal tau sau cum mai zice cineva mai sus, vinde ceva... etc numai tu singur te poti ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutia 1 : Strangi alocatia
Solutia 2 : Imparti pliante
Solutia 3 : Muncesti ( cu acordul parintelului ).

| BogdanBz a răspuns:

Vinde altceva ce nu iti mai trebuie sau incearca sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui ca nu poate sa te lase asa, pentru ca ai investit deja niste bani si fara placa video ai investit acei bani degeaba.

| Obito05 explică (pentru BogdanBz):

Chestia e ca ea de fire se supara des pe mine fara motiv si ma compara mereu cu fratele meu mai mare, chiar daca eu am rezultate mai bune la scoala. Pe ea nu o intereseaza ca am investit niste bani, si nici nu vreau sa imi cumpar eu o placa de 200-300 lei pentru ca daca tot am dat atatia bani pe pc as vrea sa fie unul bun

| Obito05 explică:

Multumesc tuturor de sfaturi, tatal meu e un om foarte bun la inima si a zis ca nu ma lasa fara piesa aia pentru ca si lui i se pare o prostie sa cumperii un sistem intreg si sa iti lipseasca o piesa fara de care pc nu poate rula. Multumesc inca o data