| SadBoyForever a întrebat:

Niste vecini de deasupra mea, au avut probleme cu niste conducte si ne-au inundat, avem peretele de sus de la baie putrezit, aproape tot crying iar tata nu are curaj sa le zica nimic.
Mama ar vrea sa vada ce le poate face dar ea nu poate sa discute cu el, ca el nu are curaj sa mearga sa faca nimic.

Ce putem face sa rezolvam aceasta problema cu aceasta familie?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca parintii tai nu au curaj sa deschida gura spune-le tu sa faca ceva si sa nu mai stea cu mana-n san ca nu-i mananca nimeni. Daca nu reactioneaza du-te tu la vecini si spune-le ca e varza peretele tau si sa plateasca despagubiri si daca fac gat suni la 112 (politaii) vor lua masuri. Parintii tai ar trebui sa aiba tarie in vene nu sa fie lasi, daca tu te descurci acum in viitor o sa fii stapan pe tine.

| pisoias a răspuns:

Oricum nu rezolvati nimic.Vecinii vor spune ca nu-s ei vinovati, ca defectiunea e la imbinare etc.Iti spun asta pentru. ca asa am patit si noi si in afara de nervi si ceva replici mai colorate n-o sa obtineti nimic.Asa ca mai bine va lasati pagubasi.

| negru30 a răspuns:

Asigurati locuinta - se judeca ei cu aceea familie - daca nu a facut-o intentionat si nu repetat - iarta-i ti se poate intampla si tie

| m3m0 a răspuns:

Da de ce trebuie' sa mearga taicatu, zii lu maicata sa se duca sa le zica, sau du-te tu, naibii, ori incerci sa te transformi in peste?

| grgdlk a răspuns:

Pai de ce ii este frica tatalui tau?confused

| didiDia a răspuns (pentru grgdlk):

Ca bine zici, grgdlk. Ionut_3905, de ce se teme tatal tau? Ce barbat mai e el daca se teme sa discute problema asta cu vecinii?

| Biscuiti a răspuns:

De ce nu vorbiti cu administratorul?

| zotescumarius a răspuns:

Daca aveti asigurare la locuinta (chiar si aia obligatorie extinsa de la ASTRA) va plateste asiguratorul si ei se vor judeca cu vecinu

| SagaKZX a răspuns:

Simplu.Sunt 2 posibilitati.1: te duci frumos si vorbesti frumos si le zici ca iti plateasca reparatiile sau 2: Iti aduci aminte ca esti roman.Te duci iti bag pl in tot neamu lor cu injuriile de rigoare + cateva flegme fiindca asa merge treaba si ii pui sa isi repare teava sau le dai cu ea in cap.Din pacate doar asa poti rezolva ceva in tara asta.