| Andrada0025 a întrebat:

Noi suntem un cuplu mai decent, nu ne afisam "tandreturile" in public, doar cand suntem noi doi, singuri. Ce parere aveti asta? Eu una nu m-as simti bine sa ne vada ceilalti cum ne sarutam, cum ne giugiulim. El are un obicei, am observat ca de fiecare data imi pupa mana, cand vorbim, cand stam impreuna, cand mergem pe strada, cand ne privim. Chiar si in public face acest gest. Ce inseamna acest pupic pe mana? Dar de faptul ca nu ne tinem de mana cand mergem pe strada, spune el ca nu ii place acest lucru, ca nu a facut asa cu nici o iubita anterioara si ca nu se poate obisnui ca nu avea obiceiul acesta, ce parere aveti?
Cam atat, multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte frumos, gesturile intime trebuie sa le pastrati pentru voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest gest eu l-as interpreta astfel : Te iubesc asa cum esti si nu vreau sa te pierd vreodata.
Nu sunteti impreuna ca sa stie lumea, ci sunteti impreuna pentru ca tineti unul la celalalt.
Faptul ca nu va tineti de mana cand mergeti pe strada, poate insemna o mica distanta, dar nu neaparat.
Oricum, in zilele noastre, tinutul de mana nu prea mai are o semnificatie... daca 2 oameni se tin de mana nu inseamna neaparat ca se iubesc, iar daca 2 oameni care nu se tin de mana, nu inseamna ca nu se iubesc.
Atunci cand iubesti pe cineva, oriunde ai fi, te vezi doar pe tine si persoana iubita, pe nimeni altcineva.
Felicitari, se pare ca inca mai exista persoane care nu sunt impreuna doar de "ochii lumii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte frumos ca va pastrati gesturile intime doar pentru voi.
Pupatul mainii indica dragoste, apreciere pentru momentul oferit dar si respect. E un pic mai de moda veche, dar e frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare ok treaba cu tinutul de mana? De ce sa nu va tineti? Nu-ti doresti sa fi cat mai aproape de el? Eu as merge si imbratisata numai sa nu pierd secundele. laughing

Cat despre saruturi nu mi se par ok sa le vad la altii pentru ca ma fac geloasa daca nu am prieten sau prietenul nu e cu mine, ma deranjeaza. Dar imi place sa-mi arat iubirea oriunde cand tin la cineva. happy

| Hαppiηеss a răspuns:

Mi se pare corect ceea ce spui, nici mie nu imi place sa vad un cuplu ca se saruta si se pipaie fara jena in vazul lumii, poti face si asta dar in limita bunului simt. Sunt anumite lucruri prea personale care tin de intimitatea fiecaruia.
Cand un barbat ii pupa mana unei femei inseamna ca o respecta, cel putin asa era pe vremea parintilor nostri...
Nu este nimic anormal sa iti tii iubita de mana cand mergi pe strada, dar daca el nu procedeaza asa este alegerea lui probabil se simte incomod.
Daca se poarta frumos cu tine si iti demonstreaza ca te iubeste, astfel de lucruri sunt nesimnificative.

| Andreeac33 a răspuns:

Daca el iti saruta mana cu fiecare ocazie, o face de drag, din iubire, nu-l judeca.Incearca sa te faca sa te simti iubita, dar daca pentru tine asta inseamna prea mult, adica nu iti place sa faca asta in public, atunci spune-i lui asta direct, pe fata.Va intelege, sunt sigura.

Noi cand mergem pe strada ne tinem de mana, ne pupam, dar nu exagerat, sa atragem atentia sau ceva.Pur si simplu, cand sunt langa el, uit de cei din jur, sunt mult prea fericita sa imi pese de ce cred restul.Dar daca voi va simtiti bine asa, fiind un cuplu decent, e okay.Conteaza sa va simtiti in largul vostru si sa fie o atmosfera placuta, nu tensionata, de frica ca va tineti de mana si deveniti indecenti.