| anonim_4396 a întrebat:

Nu credeam in dragoste la prima vedere, dar din prima clipa cand l`am intalnit pot spune ca l`am iubit, intre noi a fost o chimie foarte rara de altfel, imi era "prof", ma ajuta pentru admitere la facultatea dorita, intre noi a fost o atractie care nu putea ramane platonica, dupa un an, am aflat ca e casatorit.am fost distrusa, il iubesc foarte foarte mult, si stiu ca si el tine la mine, imi propun zi de zi sa nu mai vorbesc cu el, dar nu-l pot uita, si de fiecare data cand ma suna, sunt mereu acolo, mereu. il iubesc atat de mult incat nu am avut curajul sa-i spun ca stiu ca este casatorit.am 19 aproape si el are 32. mi-a sucit mintile complet. Stiu ca e pacat sa vrei barbatul alteia, dar simt ca il iubesc atat de mult, incat chiar nu ma pot gandii la biata femeie.

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce fel de om este acela care nu iti spune adevarul, care simte dragostea ta dar nu iti spune ca el apartine alteia.Iti dau un sfat :in dragoste este nevoie si de ratiune.De aceea este bine sa ai o discutie cu el, trebuie sa stii de la el daca intr-adevar este casatorit legal, daca are copii si de ce ti-a ascuns lucrul acesta. Dragostea se bazeaza pe sinceritate, pe dovezi concrete.Nu-l lasa sa profite de naivitatea ta de copila. Da dovada de maturitate daca el nu a facut-o pana acum, fii mandra si orgolioasa!

| Razvan a răspuns:

Ciudata mai e viata asta.Cred ca acum 2 ani am vazut un film care trata excat aceeasi tema.Scena cu scena, parca tu ai fi scris scenariulhee hee
Tu stii cu adevarat ce inseamna sa iubesti. Felicitarile mele! Putini stiu. Tu stii poate mai bine ca altii ce inseamna sa suferi in tacere...si mai important, sa iertiwinking
Dragostea invinge totul! Si as fi cu adevarat fericita daca finalul filmului ar fi si in realitatehee hee
P. S:Sa nu ma intrebi de titlul filmului ca habar nu am. 2 ani e multlaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e buna de loc relatia asta, daca in locul sotiei ai fi tu ti-ar conveni? Stii proverbul "ce tie nu-ti place altuia nu face"? Daca afla sotia si te trezesti cu ea la usa, afla si parintii si vecinii... Incearca sa nu mai raspunzi la telefon sau schimba numarul.Lui ii convine situatia, e mai in varsta si stie ca poate conta mereu pe tine. Dar tu cum poti accepta sa se ridice din pat de langa sotie si sa vina la tine? La varsta lui sigur are si copii. Vrei sa lasi copii fara tata? Ti-ar conveni sa faca tatal tau asa ceva mamei tale si tie? Incearca sa te gandesti si sa ei cea mai inteleapta decizie.

| Linda a răspuns:

Oricine se poate indragosti de cineva mai matur, cu calitati. Asta nu este justificare. Si eu ma pot indragosti de printul William al Angliei. Justifica asta ceva? Nu. E important sa te indragostesti de cine e disponibil intr-adevar. Eu nu m-as putea pierde asa de cineva despre care nu stiu mare lucru, care-i sunt parintii, daca e casatorit sau nu, etc. Sa zicem ca nu stiu in ce caz v-ati casatori, v-a da meditaii altor fete, va incepe calvarul pentru tine. Indragoste-te mai cu cap alta data. Daca-ti poti stapani inima, poti reusi aproape orice.

| anna01 a răspuns:

Da, atractie imposibila.Il iubesti si mai mult din doua motive:este prof(situat mai sus decat orice alt baiat, intangibil de la catedra lui) si este casatorit-si mai ispititor.Intrebarea care este? Sa mai stai cu el desi este casatorit? Gaseste-ti un baiat de varsta ta sau un prof necasatorit, nu-ti poti infrange sentimentele. Faza este ca el se joaca cu amandoua si tu niciodata nu vei avea de castigat, nu-si va parasi sotia pentru tine, crudul adevar.Esti foarte tanara sa afirmi ca el este adevarata dragoste, adevarat dragoste presupune respect pentru tine si pentru omul de langa tine, dincolo de latura siropoasa.Anii tineretii trec si ii ratezi pentru un om care se infrupta frumusel din doua talere delicioase.Priveste-l ca pe un biet muritor, un indecis care trage avantaje de pe urma statutului.Deschide ochii ca anii tai nu se mai intorc...niciun baiat/barbat nu merita situat pe un piedestal de aur.Nu vei scapa din mrejele lui decat daca analizezi cu sange rece situatia actuala. Vrei sa ramai vesnic pe post de amanta? E denigrant pentru o tanara care se poate bucura de atentia TOTALA din partea altor baieti sa cerseasca un amarat de locul 2(daca o fii si ala, nu esti singura eleva pe care o are la "meditatii") cand poate sa domneasca peste alte inimi.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna

Scumpa imi pare rau... dar el este casatorit, si varsta este cam mare...cum ar fi sa te pui in locul sotiei lui si sa aflii ca eleva lui e indragotita de sotul tau sa zic.
El are o familie si nu e frumos sa eu stricii!
Ar trebui sa incerci sa il uiti ...sa fi mai indiferenta...nu stiu!
Cred ca ti-ar face bine sa vorbesti cu un psiholog :*

| diana a răspuns:

Sunt de acord cu constantaproca.
Din partea mea n-ai decat sa iubesti si un barbat de 50 de ani dar sa nu fie casatorit si poate sa aiba si copiii.
Cat despre barbat mi se pare iresponsabil daca ii face asta sotiei lui. Daca o inseala pe sotie lui, pe tine de ce nu te-ar insela?
Este adevarat ca dragostea invinge, dar totusi...Incearca sa te indragosesti de altcineva.
Dar oricum, indiferent de ce iti spunem noi, tu tot ca tine vei facehappy

| mary9524 a răspuns:

Ar trebui sa mergi sa vorbesti cu sotia lui sau sa nu ii mai zici nimic lui sa nu mai raspunzi la nimic...sau vorbeste cu el despre asta.nimanui nu-i place sa fie inselat. ia-ti un timp sa fii doar tu si sa meditezi la ceea ce vrei sa faci si cred ca vei gasi raspunsul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e ca si tu aveai un prieten pe care il iubeai, da...de iubirea te taie precum... da tu nu te gandesti ca el e matur? de aia tea si prostit asa repede? si eu as face-o daca nu as avea oleaca de conduita morala, si o familie la care chiar tin, ii iubesc si ii respect.imi inchipui ce profesor ai tu. un golan neserios, curvar priceput sa suceasca mintile elevelor sale. tind sa cred ca asta este de fapt rostul pregatirilor la domiciliu si a meditatiilor.il vei fi iubind, te rog sa ma ierti, dar eu curvia nu o suport, fiindca este o calcare in picioare a increderii, si a sufletelor altor persoane, numai din egoism.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti pot da nici un sfat pentru ca oricum tot dragostea invinge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia cauta tu sa te vezi cu sotia lui. Ai sa auzi de la ea, ce esti si cum te numesti ...Mai bine asa decit sa auzi de la noi.