| NevastuicAaA a întrebat:

Nu gasesc nici o categorie potrivita.

Acum cateva zile am gasit pe strada intr-o punga niste pisoi mici.
Unul l-am luat acasa chiar daca mai aveam unul mare.
Am avut grija de el, i-am tratat la fel pe ambii pisici.
Acum 20 minute pisica mare l-a muscat de gat pe cel mic, s-a bagat sub patura dupa el si la omorat.

Am ramas... Nu stiu ce sa fac.Pe cel mare l-am scos afara si l-am batut.Cum sa intampin situatia?

6 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Ce vina are biata mata mai mare? era teritoriul ei, normal ca l-a aparat. asta este, ce poti sa ii faci de acum? alta data vei sti cum sa procedezi, nu ii mai lasi din prima impreuna. intoarce-te la punga cu pisoi si ia altu. se numeste fapta buna!

| Fatamuntilor a răspuns:

I s-a incalcat teritoriul; pisica ta l-a vazut ca pe un intrus pe noul venit; nu trebuiau bagati in acelasi loc, asa deodata.Alta data bagi musafirul intr-o cusca, pe periode scurte, sa se adapteze unul cu altul.
ps; ai rezolvat ceva daca ai batut pisica? Serios!

| NevastuicAaA explică (pentru Fatamuntilor):

Nu cred ca am rezolvat nimic.Dar tu ce ai fi facut daca gaseai pisicul intr-o balta de sange? A fost ca o "pedeapsa".Nu am batut-o cu cruzime! Am ramas "cu sechele"

| Alberto97 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu am rezolvat am avut un caine si o pisica cainele mai ca omorea pisica o lasa mereu cu sange daca nu eram in presjma l-am tot certat si batut si amu ii pot lasa singuri si o saptamana ca nu se mai bat ba chiar se joaca frumos mai nou

| karsivan a răspuns:

Dupa ce i-ti trece supararea i-ti chemi pisica in casa si o sa o iubesti la fel numai ca vei stii ca nu suporta alte pisici in preajma este foarte geloasa., nu judeca pisica dupa legile omenesti, ea a fost geloasa si si-a aparat teritorul nu stie ca ti-a gresit.

| Ama00 a răspuns:

Of bietul pisi chisi mic sad m-am întristat în ultimul hal. Nu mai bate pisica de o aveai înainte ca nu cred ca vei reuşi s-o disciplinezi. Apoi, îţi pare şi rău să dai în ea. E şi ea o vietate micuţă acolo sad