| Valentina7777777 a întrebat:

Nu ma înţeleg cu tatal vitreg se baga daca ma cert cu mama de parca e treaba lui nu e tatal meu nu are drepturi asupra mea şi vreau sa ma lase în pace am 17 ani.Ce sa fac în legătură cu tatal vitreg? Daca ridic puţin eu tonul la mama el ma face obraznica şi zice ca nu e frumos.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Daca ridic puţin eu tonul la mama el ma face obraznica şi zice ca nu e frumos. "
Ce e rau in faptul ca ti-a spus asta?
Vitreg sau nevitreg trebuie sa il asculti.

| Violleta2022 a răspuns:

Taci si asculta, chiar daca este tata vitreg, inca esti minora si ai obligatia sa asculti in totalitate de parinti!

| Cipi1212 a răspuns:

Poate că deși e tatăl tău vitreg e sufletist decât tatăl tău biologic. El intervine ca să nu vă mai certati.