| Malina67 a întrebat:

Nu ma mai înţeleg deloc cu sotul am certuri dese cu el ieri chiar ma împins şi m-a batut nu e prima data cand face asta eu în întrebarile anterioare nu am mai zis ca ma bate pentru ca îmi era ruşine exista şi o posibilitate sa fiu însărcinată pentru ca am facut un test si a iesit pozitiv zic posibilitate pentru ca nu prea am încredere în acel test mai stau cu soţul de teama pentru ca îmi e frica.Ma batut pentru ca i-am reprosat ca a dansat cu colega lui de munca în faţa mea la ziua ei.Ce sa fac în situatia asta imi e frica sa divorţez? pentru ca îmi e frica de el

4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Exista si politie in tara asta.
Nu trebuie sa stai cu el la discutii daca este violent.
Ce sa discuti cu asa ceva.
Iti aranjezi unde sa stai, pleci in liniste.
El se crede stapanul inelelor, dar stapana pe viata ta esti doar tu.

| 1onur a răspuns:

Scârbă de om. Lasă-l ca o să-ți distrugi sănătate viața sufletul și inima. Dacă mai da în fine mergi la poliție făi dosar penal. Cu ăsta nai să faci nimic nu merită să-l iei de bărbați lângă tine o să-ți facă și mai rău de câte ori o sa vadă ca accepți bătaia lui de joc. Ce aștepți? Săte bage în spital? Mergi denunțăl la poliție nimeni absolut nimeni nu merită să fie bătut cine este el mă? Sa dea în tine? Asta a trăit în junglă toată viața lui. nu permite la nimeni Săte lovescă Săte bată ești un om nu sacul lui de box când nu-i convine ceva să taci de frica lui când nu-i convine ceva să nu poți sa vorbești ca un om normal cu el ce ai să faci draga mămică pe viitor cu ăsta? Ce ai să faci?

Nu-l ține lângă tine că o să mănânce bătaie de la ăsta Doamne Dumnezeule ferește foarte rău într-o zi mai ales la cum este el obișnuit din "iubirea" lui să-ți dea capace și bătaie treaba ta dacă accepți să fi sacul lui de box tu ști " cel mai bine"...

| Cinic a răspuns:

Frate nu traim in jungla! Te duci direct la politie si il reclami pentru violenta domestica. Daca ai vantai si mai bine ca asta inseamna ca ai si dovezi. Nu esti sclava sotului tau!

| Florea_Maria__YPcT a răspuns:

Uite, Este clar ca această relație nu este nici măcar toxică, tot ce trebuie să faci este să pui un ordin de restricție împotriva lui, Apoi ar trebui să încerci să mai faci două teste pentru a te asigura dacă ești sau nu însărcinată, Ar trebui să vorbești cu părinți tăi să te primească acasă până îți găsești o chirie, ceva să te poți muta, apoi poți divorța de el. Îți vreau binele și ți-am spus doar părerea mea, tu decizi dacă merită să stai cu un om violent. Tușa mea a mâncat bătaie de la Unchiul meu timp de 40 și ceva de ani. A fost oribil prin ce a trecut. Doar pentru a-și creste copii, care acum in momentul de fata nu o baga nici măcar in seamă