| Andra6666666 a întrebat:

Nu mă prea înţeleg cu soacra eu şi sotul meu locuim în alta ţara şi am venit doar în vacanţă puţin acasa şi am mers la soacra cu soţul pentru ca a vrut sa o vada pe mama lui iar când am ajuns la ea mama lui a zis ca ca eu nu fac nimic întradevar face mai mult soţul dar şi eu fac treaba.Cum pot avea o relatie mai buna cu soacra?

6 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Ai o soacră dificilă.

| ioana748 a răspuns:

Asa,ocazional in vacanta, ai putea sa fii mai maleabila.
Sa faci mai multa treaba tu ca sotul, sa fie ea fericita.
Insa, ce vacanta este aceasta?
Data viitoare il poti lasa pe sotul sa se bucure de mama lui in liniste si tu stai acasa sau te duci la Nisipurile de aur.

| alibaba99 a răspuns:

Sa nu bagi in seama rautatile spuse de altii(stiu ca e greu insa iti va face viata mult mai usoara). Nu exista familie care sa vina in tara in vacanta si sa nu se certe din cauza celor de acasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tot va vedeți așa rar... Te prefaci și tu acolo 2-3 zile și ăia e.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, pui mana si inveti sa faci mai multe, ca sa nu te mai critice soacra si in felul asta nu risti nici sa te paraseasca sotul, ca de neveste puturoase se satura si barbatul ala si te lasa pentru alta mai harnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine e un caz special, mama mea o iubeste pe sotie mai mult decat pe mine aproape. Neavand mediu in care sa poti relationa cu ea nu prea poti face nimic decat sa fii tu. Am invatat ca unele lucuri nu le putem schimba trebuie luate ca atare.