| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport sa fiu singura, vreau sa am alaturi pe cineva langa mine care sa tina la mine si care sa ma iubeasca. Pare un cliseu nu? oricine vrea asta. problema e ca eu desi imi doresc din tot sufletul sa am o relatie nu reusesc sa fiu cu nimeni atunci cand imi doresc, mereu e ceva la mijloc, ba e distanta, ba nu poate sa se implice intr-o relatie, ba nu vrea, mereu e ceva.Acum cand cred ca am gasit pe cineva, simt ca nu e asa cum ar trebuie sa fie pentru ca nu vad deloc interes din partea lui, in afara de faptul ca ma suna mereu el primul, nu vad nicio schimbare de atitudine fata de mine. Eu incerc sa am rabdare pentru ca m-am saturat sa fiu singura dar oare ce sa mai fac sa fie bine. Nu-i pot intelege pe barbati.

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ceea ce spui tu sunt incercari de a gasi pe cineva potrivit! In orice relatie sunt si inconveniente, nu le poti avea pe toate, dar cand iubesti cu adevarat nu simti ca faci sacrificii ca sa-l tolerezi.Cred ca nu ai gasit inca pe cine trebuie!

| cristi202 a răspuns:

Te-ai gindit vreodata ca "mai bine vai de mine, decit vai de noi?" Bunica mea avea o vorba: "Fiecare sac isi are petecul". Eu mi-am gasit petecul la 37 de ani. Eram si eu ca tine, niciodata nu se "potrivea". Cam tirziu, da, insa am stiut sa imi traiesc frumos viata pina atunci, chiar daca si mie uneori mi-era f greu ca sunt singur. Azi nu regret acei ani in care am fost singur. Orice relatie isi are responsabilitatile ei, si nu e usoara viata nici in doi, daca vrei sa ai o relatie reusita. Intr-un fel, e cum spunea cineva ca "casatoria e ca o fortareata, cei de afara vor sa intre inauntru, iar cei de dinauntru vor sa iasa afara". Asa ca, incearca sa vezi partea buna a singuratatii, si sa faci ceva ce atunci cind vei avea prieten sau sot nu vei mai putea sa faci, ca nu cumva atunci cind vei fi casatorita sa nu iti para rau dupa acest timp in care ai fost singura.

| constantyna a răspuns:

Barbatii de astazi sunt altfel decat cei de ieri, ca si femeile, de altfel.Relatiile se fac si se desfac mult mai usor, sunt de scurta durata, uneori...de o relatie.Foarte trist, dar adevarat, societatea sufera mutatii comportamentale nesanatoase.Mult mai greu e sa afli acum un om serios dispus sa intemeieze o familie sau o relatie durabila, de aceea toata lumea iti va spune sa ai rabdare, altfel:"graba strica treaba". Adica tot nefericita vei fi si "in doi", daca nu va veti intelege.Stabileste-ti ce vrei de fapt, foarte clar.Pentru a stii pe cine sa bagi in seama! Doamne ajuta!

| darkmonster a răspuns:

Si la mine`i la fel! Daca esti singura nu e bine, daca esti cu cineva tot nu e bine?straight face. Apai cum e bine? Nu stiu ce sa zicsad. Si eu as avea nevoie de`un sfat.Eu am zis ca-mi bag picioru`n ea iubire, dar am mai zis astaoh go on.imi dai id`ul tau:d? poate ne-am putea intelege.
huugs.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crezi ca barbatii sunt de vina? trebuie doar sa ai rabdare sa apara cine trebuie atunci cand trebuie. si eu am asteptat un an de zile sa imi reiau viata de la capat. si de multe ori am fost deznadajduit. dar a meritat asteptarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie...

| ioana_7027 a răspuns:

Fiecare om trece prin asa ceva, dar nu trebuie sa ne facem atatea griji din niste lucruri marunte(cel putin parerea mea)nu cred ca ai 60 ani si nu ai gasit pe nimeni. odata si odata acea persoana va intra in viata ta cand nu te vei astepta.intra pe site-uri de socializare si pierdeti vremea, iesi cu prietenele tale prin cluburi, danseaza, fa excursii ca sa nu-ti mai stea capul la lucrul asta.eu consider ca atunci cand vine e bine venit, nu stii niciodata de unde sare iepurele asa ca stai linistita

| Popa_Daniel_1996 a răspuns:

Nici eu nu sunt prea bine, nu mai pot

| valentin_7214 a răspuns:

Salut ce sa-ti spun, este ft grea singuratatea am aceaiasi situatie ca si tine

| mariana_6270 a răspuns:

Bine zici karla...sunt an situatia similara! sufar tare de singuratate