| Ionela899000 a întrebat:

Nu prea ma mai înţeleg cu părinții mei pentru ca ei nu sunt de acord cu soţul meu doar pentru ca el are o fetiță din alta relatie fata are 2 ani şi e la noi pentru ca mama ei biologica nu a vruto iar părinții mei îmi zic tot timpul ca eu nu trebuia să mă casatoresc cu el pentru ca are un copil şi nu sunt mama biologică a fetei dar eu o iubesc mult pe cea mica şi ea ma iubește deşi are 2 ani sta doar lipita de mine aproape mereu şi vrea doar cu mine eu consider ca o pot iubi chiar daca nu e biologica fata mea dar mă deranjează faptul ca lumea şi chiar părinți mei vorbesc despre lucrul accesta.Ce sa fac în situatia cu părinți mei pentru ca mereu când merg la ei în vizită cu fata îmi zic asta? Daca nu merg la ei ma suna ca de ce nu merg

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Le zici ceea ce simti. Ca tie nu iti pasa ca nu e copilul tau biologic si ca o iubesti pe cea mica, chiar daca vine din alta relatie, ca tu vrei ca acel copil sa aiba o mama, si ca acea mama esti tu. Pana la urma tu traiesti cu sotul tau si cu fetita. Sau mergi la santaj, si le zici ca daca nu o accepta pe cea mica nu te mai duci la ei.

| sierra1 a răspuns:

Parcă s-a mai dezbătut tema:

https://www.tpu.ro/......u-ca-mama/

... cu plăcere