| DanaDaniela2222 a întrebat:

Nu prea mai merge relaţia mea cu actualul meu iubit, ieri ne-am certat si mi-e frica sa nu devina violent ca fostul meu soţ.Cum sa facem sa evitam certurile?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oare de ce ai asemenea probleme?
Te-ai gandit ca poate fi si vina ta?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la ce au pornit discutiile, ce varsta ai tu, dar el?

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i un sut in fund si gata, iti cauti altul!

| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu-i bun nici sotul si nici amantul (fiindca nu esti inca divortata), inseamna ca ceva este nesanatos la tine si ti-as recomanda sa iei o pauza lUNGA, eventual si un servici, ca nu-i normal sa sari din barbat in barbat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va despărțiti. Nu poți trăi cu frica langa el.

| mihai69 a răspuns:

Simplu: pleci de lângă el. Te desparți.

| ioana748 a răspuns:

Terapie de cuplu.

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă să îl duci pe iubitul tău într-o excursie.

| mihai69 a răspuns (pentru Cipi1212):

... și lasă-l acolo!

| MistarGoGu a răspuns:

Va despartiti! Acum depinde și din ce motive încep? Bani, lipsa de timp și activități în cuplu, stat în aceeași casa *( curte ) cu părinții lui sau ai tai?