| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac cred ca o sa innebunesc. Mama mea pur si simplu mie si surori mele nu ne mai da voie sa mai iesim din casa zice ca toata ziua ne plimbam si ca trebuie sa stam acasa sa facem curat eu i-am explicat ca nici chiar asa sa tipe mereu la noi si sa se ia de noi doar pentru ca mergema pana la magazin sau la parc nu stiu ce sa fac ba are apucaturi ba se linisteste nu stiu cum sa o iau sa vb k ea ajuta-i-mai daca ati trecut prin astfel de situatie va rogg

3 răspunsuri:
| spaghetty a răspuns:

Gandeste si tu logic
2 fete da?
amundoua toata ziua la magazin, in parc, se distreaza, etc.
Punete in locul ei

| Pust1uCuBanana a răspuns:

Buna.Ce-ai zice sa incerci sa faci curat, asa cum a zis mama ta, sa speli vasele sa dai cu matura/aspiratorul, sa stergi praful etc... mai mult de 2-3 ore nu iti ia si dupa sa o rogi frumos sa te lase pe afara.

| Whittyfluffy a răspuns:

Pai probabil mamik tha se simte intr'un fel singura in casa adica are 2 ajutoare si nici una nu o ajuta happy. Incercati si stati mai mult si ajutatio sau o ajutati si dupa iesiti pe afara...Stiu k este aiurea dar o sa va prinda bine canda happy......Asa faceam j eu j acum fac singura treburile si dupa ies in oras happySima simt si bine am constiinta limpede ca am ajutat-o si nu am lasat'o de izbelistehappy