| Vecina a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred si ce sa fac. Mie imi place de profu de religie(nu fac cu el religia-el 27, eu 17, nu are pe nimeni)si i-am spus saptamana trecuta ca il plac.Si nu mi-a spus decat"hai fugi la clasa" si a ras.Inainte sa-i spun ca il plac, cand ne mai intalneam in liceu si il salutam radea sau zambea.De cand i-am spus se uita foarte scurt la mine cand ma saluta si numai zambeste, practic e foarte serios.credeti ca schimbarea aceasta se datoreaza din cauza faptului a ceea ce i-am zis? azi de exemplu, l-am salutat, s-a uitat la mine si nici nu a raspuns. Uneori as vrea sa-l intreb daca am o sansa la el, desi stiu ca poate ar fi penibil, dar macar m-as trezi la realitate, caci am inceput sa tin mult la el(deja de 1 luna jumate). Si trebuie sa-l mai vad inca 1 an in scoalacrying. Voi ce credeti despre comportamentul lui si ce ma sfatuiti sa fac pentru a-l uita, desi il vad mereu in liceu?

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un comportament normal pentru un profesor.
De unde stii ca nu are pe nimeni? Nu este obligat sa discute cu cineva, cu atat mai putin cu un elev, viata lui intima.
Fii mai cumpatata si nu uita: fiecare are dreptul sa aleaga cum sa-si traiasca viata, asa ca si profesorul are dreptul sa nu te bage in seama, mai ales ca si normele legale si morale interzic relatii apropiate intre profesori si elevi (vezi si multele scandaluri din massmedia pe aceasta tema).
Numai bine si succes la invatatura!

Abh
| Abh a răspuns:

Incearca sa treci peste faza asta, ai gresit cand i-ai spus ce simti pentru el si acum el incearca sa te ignore. Relatiile intre profesori si elevi sunt interzise, in caz ca nu stiai.

nony
| nony a răspuns:

laughing Tipic. Elev indragostit de profesor.Macar ala e cu capul pe umeri si te ignora, altfel putea sa profite de tine in ultimul hal.Eu iti recomand sa stai in bancuta ta, linistita, si sa-ti cauti un baiat de categoria si pregatirea tawinking Lasa profii, ala stie ca-si risca serviciul daca se da la tine, tu stii ca-ti risti reputatia daca se afla?

| Luori a răspuns:

Este a nu stiu cata oara cand vad aceeasi intrebare pusa de tine!
Tu chiar nu te saturi de povestea asta? Nu intelegi ca barbatul te-a refuzat frumos, ce. mai vrei? Nu ai sansa la el, treci la altu!

Dintre toti care ti-au raspuns la intrebarI, ti-a zis vreo cineva ca ce faci tu este bine, corect si ca ai vreo sansa? Cate sfaturi mai vrei, daca toate ajung in acelasi loc?

TRECI PESTE!

| thealchemist a răspuns:

Te mira ca il deranjeaza ideea? ar fi fost mai rau daca ar fi fost interesat, astfel de "relatii" nu au nici o sansa. in traducere pentru tine, in cazul tau e vorba de un "crush", specific adolescentilor, in 2 luni o sa fii interesata de altceva, sau altcineva, in timp ce el la virsta lui vede mai bine lucrurile. daca tii la el fa-i un serviciu, si nu mai pomeni de asta.

| Dizzydizz a răspuns:

Evital, in afara de orele de religie.
Va fi mai bine...mai ales ca vine acum vaknta. poate o s il uiti

| candycarrie a răspuns:

Uauuuuuuu chiar ai curaj :O sincer nu cred ca te'a luat in serios initial, si dupa ce i'ai zis si te'a vazut ca vorbeai serios acum nu vrea sa iasa cine stie ce vorbe, profesorii se tem de astfel de speculatii...normal ca nu ai sanse cu el, relatiile profesor-elev sunt ftft rare si vazute ft urat din afara...plus ca nu stii nimic despre el, nu stii cum este, il stii doar cum vrea sa para la scoala, ceea ce crede'ma, de departe de adevar, de felul lui natural de a fi.

| 16.laura.16 a răspuns:

Daca tii macar putin la el ar trebui sa stii ca isi risca meseria daca se afla macar un zvon de acest gen.
Cred ca e de ajuns pentru tine sa iei decizia potrivita!

| valy a răspuns:

Poi vorba ta sa te trezesti la realitate.si comportamentul lui mi se pare normal, deoarece el isi poate pierde slujba din cauza a unei chestii ca asta, plus ca poate fi arestat.gandeste-te putin si eu cred ca imi vei da dreptate.si probabil o fi crezut ca zici la misto.ai putea sa iti faci si tu un prieten din scoala sau din alta parte.si sa il ignori. daca vrei il saluti normal fara zambete, fara fericire pe chipul tau.si cu siguranta ceva se va schimba in timp.mult succes:*

| sallysirop a răspuns:

Tu ar trebui sa fi constienta ca el este profesor si nu poate avea o relatie cu o eleva. Poate si el te place, dar e serviciul lui, iar daca s-ar afla asta el va fi concediat, daca tii la el trebuie sa te gandesti la binele lui, incearca sa nu te mai concetrezi pe persoana lui si sa gasesti un alt baiat care poate fi cu tine si care te va face sa uiti de profesorul tau. si chiar nu e tarziu sa uiti il placi doar de o luna jumate.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nony are dreptate, daca proful era dus putea sa profite de tine la greu si cine stie ce se alegea de tine ca vad ca nu esti deloc cu capul pe umeri!

Stai departe de el si nu te mai comporta ca un copil!

| LoveMusic a răspuns:

E totuşi foarte dificil, gândeşte-te, e un om matur. E totuşi o diferenţă de 1o ani. Gândeşte-te, vorbiţi şi rezolvaţi. happy

| unione a răspuns:

Necuratul si-a bagat iar coada laughing

| Patriii a răspuns:

Tie ti se pare normal chesti asta?straight faceMie nu.Lasa'l impace, pentru ca profesorul o sa ajunga sa se simte chiar penibil.Cautati baieti de varsta tabig grin

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

E cam dificilă situaţia. Încearcă totuşi să porţi un dialog cu el între patru ochi, oricât de stânjenitor ar părea.

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Normal ca sia schimbat atitudinea ce e in joc slujba lui. sfatul meu e sa iti cauti un baiat cam de varsta ta. faptul ca nici nu iti mai raspunde la salut vrea sa iti dea de inteles ca nu vrea sa aiba se a face cu o eleva de a lui.incerca sa nu te mai gandesti la el, stiu ca pare greu dar crede-ma nebunii de astea am cam avut toate fetele din liceu numai ca nu am avut curajul sa ii spunem

| oana_8373 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun.nu sunt posibile astfel de relatiisadramai doar cu gandul...salutal in continuare ca asa e politicos... oricum te felicit pentru curajtongue:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa-ti destainuiesc in modul cel mai serios ca eu sunt indragostit de tine. Crezi ca am vreo sansa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu te-ai plictisit sa postezi zilnic aceeasi intrebare? Si mai ales, ca nimeni nu-ti raspunde "pe plac"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bietul om, stie foarte bine ca isi poate pierde munca si onoarea numai daca te priveste. Uite asa intra in bucluc omul, fara sa faca nimic.Parintii tau ce zic despre comportamentul tau? Stiu ce au la usa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu deja incep sa cred ca ai prea mult timp liber. ai facut o obsesie pentru el doar pentru ca nu ai cu ce sa iti ocupi mintea. mai bine incepe tu si citeste literatura obligatorie de liceu ca sa nu mai ai lipsa de ocupatie. zi de zi postezi aceeasi intrebare, la scoala il abordezi ori de cate ori il vezi. e prea mult

| shizzle a răspuns:

Stiu senzatia ta foarte bine crede-ma. iti dai seama ca isi risca serviciul dar e ok si asta, este bine ca realizezi. insa, dupa sfatul pe care ti-l dau multi imi vor sari in cap, dar daca nu faci chestia asta, nu vei sta linistita, cel putin asa cred eu... zii ce ai de gand sa-i spui, si vezi ce-ti va zice. Acum depinde de tine cum te comporti.Dar daca te evita si mai mult, ai grija si nu-l mai baga in seama pentru ca sa nu te faca sa te simti penibil