| Sfinnx a întrebat:

Nu stiu ce simt pentru cel mai bun prieten al meu.Si poate ma ajutati voi sa-mi dau seama exact ce.Suntem prieteni de aprox 2 ani.
-Ne-am inteles super bine unul cu celalat din prima clipa, nu ne-am certat niciodata
-E timid si tare grijuliu, mi-a spus problemele lui mai personale, si eu am facut asta.Nu ma injura, nu m-a jignit niciodata.Ce ii drept n-a mai avut relatii.
-totodata e fratele meu de gaming, mereu jucam ceva impreuna si ne sfatuim
-Am vorbit zilele trecute si i-am zis ca mi e tare drag si mi-e ca un frate, la fel si el a zis asta.Pana acum nu a dat semne ca vrea sa fim impreuna. [ zic doar ]
-mereu ma ajuta cu ce poate la fel si eu
-am totala incredere in el si simt ca e o persoana pentru care merita sa faci sacrificii.
-E in clasa a 10-a, eu in a 11-a.
Recunosc ca il iubesc ca pe un frate, mi-e tare drag si nu as vrea sa-l pierd pentru nimic in lume.Dar totodata imi surade gandul de a fi la el in brate, mi se pare tare comod si ma bucura tare cand il vad.PS: nu petrecem timp impreuna dar in schimb vorbim aproape noon stop pe skype sau facebook.
Cum credeti ca sta treaba? Eu simt ca nu as vrea sa imi stric asa relatie speciala de prietenie, pentru ceva mai mult.Dar tin enorm de mult la el.E greu sa explic. Voi ce credeti?

7 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Eu cred ca ati arata super impreuna si esti o fata foarte desteapta, inteleapta. Ai putea ajunge sa-l iubesti foarte mult pe baiatul acesta. Nu-l pierde! Sper sa se mentina la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limiteazate la o relatie de prietenie si atat. tocmai pentru asta nu cred ca poate exista prietenie intre o fata si un baiat, mereu unul din cei 2 trebuie sa simta ceva pentru celalalt si nu mereu simte si celalalt la fel si uite asa se duce prietenia lor pe apa zambetei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pierzi nimic daca ii spui direct ca ti-ar surade ideea de a sta la el in brate. Poate chiar te va lua in brate. Daca te ajuta mereu inseamna ca tine la tine, poate nu doar ca la o sora. Pentru a constata acest lucru nu va mai vedeti o saptamana, nu va mai vorbiti si cu siguranta vi se va parea un an. Stabiliti impreuna sa faceti asa pentru a va clarifica sentimentele.

| Iunix a răspuns:

Poate și el se gândește la același lucru.

| kandaraki a răspuns:

Pai ar fi 2 variante:
1) ii zici tot ce ai scris, ii zici lui si vezi reactia, daca e reciproc - atunci posibil sa incepeti o relatie.
2)te atasezi de el in continuare in modul cum a decurs prietenia, nu e nimic rau in asta, prietenie fata-baiat!

| TheHobbitHere a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru...
Dar mai bine sa stai in banca ta decat sa strici o asa prietenie, daca face el sau ea un pas, atunci sa faci si tu.

| semintedovleacmar a răspuns:

Ba decat sa fii toparlanca si sa ii franji inima mai bine ramaneti asa? lasa-l sa-si lipeasca mucii pe sub banca in continuare ca e mai bine asa. lasa-l sa-si dea la manivela fara sa se gandeasca la problema. pup fundita?