| Kgh13023 a întrebat:

Nu stiu cum, dar de fiecare data cand imi place de o fata, ajunge tot timpul sa ma intrebe de cine imi place. Eu ma simt stanjenit, deoarece in cele mai mult cazuri sentimentul nu este reciproc si imi dau seama de asta, asa ca vreau sa evit subiectul, dar nu stiu cum.
Cand se intampla asta, ori ajung sa ii spun ca imi place de ea, ori ea se supara pe mine, deoarece spune ca nu am incredere in ea.
Daca o sa mai ajung in aceasta situatie, cum imi recomandati sa ii raspund? Cum sa evit intrebarea? Nu vreau sa ii spun ca 'Nu imi place de nimeni', fiindca de fiecare data cand spun asta, nu ma crede si se supara.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| furtunika23 a răspuns:

Pai sincer parerea mea este ca te intreaba tocmai pentru ca si ei ii place de tine si vrea sa stie daca cumva simpatizezi pe altcinevahappyCand te mai intreaba daca iti place de cineva, sugereaza-i ca o simpatizezi, ca e langa tine persioana de care iti placehappyse va rosi mai mult ca sigurhappysi ii va face placere sa auda astahappybafta

6 răspunsuri:
| olivikkka a răspuns:

Fi tu insati, fetelori le plac baietii sinceri, care isi descopera sentimentele fata de ele, cu putin romantism incredere in sine si sincreitate o sa ai succes, bafta

| celnikar a răspuns (pentru olivikkka):

In majoritatea cazurilor nu se intampla chiar asawinking

| olivikkka a răspuns (pentru celnikar):

Pai poate nu la toate fetele, la mine personal asa se intimpla

| Darla2007 a răspuns:

Daca spui ca sentimentul nu este reciproc...atunci poate modul in care te apropii de fete nu este cel mai potrivit. Daca arati prea mult amicul din tine, ele te vor privi ca atare. Cred ca cel mai bine e sa-i dai de inteles fetei ca o placi fie prin complimente, fie prin acordarea de foarte multa atentie...fie zicandu-i in mod subtil cat de deosebita este pentru tine.

| marian97bogadan a răspuns:

Daca iti place de ea trebuie sa fii sincer si daca iti place de ea trebuie sa ii demonstrezi

| LoloLore a răspuns:

Pai. sunt multe fete carora le place de un baiat si il intreaba de cine ii place doar pentru a afla daca este singur sau daca este interesat de ea sau daca si el simte ceva pentru ea. In cazul tau. poate ca se supara fiindca simte ceva pentru tine si stie ca si tu simti ceva pentru ea dar nu vrei sa recunostii. Eu te-as sfatuii sa fii mereu sincer pentru ca este mai bine decat sa minti. Sper ca pe viitor sa ai mult succes. :*