| Me,myself & I a întrebat:

Nu stiu cum sa spun, dar nu o mai pot suporta pe cumnata mea! stam in aceeasi casa si vreau sa spun ca e tare nesimtita ...nu am cui sa-i spun ca sa nu creez discutii! noi ne gandim la toti(eu cu sotul meu)insa am observat ca fiecare se gandeste doar la interesele proprii! ceva sfaturi daca aveti.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fistecare cu ale lui fiindca nu se potrivesc toate cum am vrea.in functie de varsta sunt intotdeauna alte prioritati.am trecut si eu prin aceleasi chestii si am vazut ca am judecat gresit la vremea aceea.acum dupa 20 de ani sunt toate in regula.ne intelegem perfect.

5 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Draga mea, putini mai sunt care vor sa ajute. Daca cumnata ta este asa cum zici tu, de ce sa te cobori la mintea ei? Nu trebuie decat sa o lasi asa, iar tu si sotul tau sa va vedeti de viata voastra, nu are rost sa te agiti pentru o persoana care nu este demna de a fi respectata.Bafta!

| snowflake a răspuns:

Banuiesc ca nu exista nici o posibilitate ca tu si sotul tau sa plecati din casa? nu aveti alte rude la care sa mergeti sa locuiti.
dar! cel mai important cred ca ar trebui totusi sa vb cu sotul, sunt convinsa ca te va intelege si va fi mult mai atent data viitoare la cum se poarta sora lui.
in mod normal, ar trebuiwinking

| katala a răspuns:

E tare greu sa faci abstractie de ea (locuind impreuna), dar incearca; nu mai pune totul la suflet. Cel care ar trebui sa-i atraga atentia cand greseste este sotul tau (doar sunt frati, nu?); in rest...inima cat mai larga, vezi-ti de viata si sotul tau, si nu mai lua in seama orice. Poate ca nu-si da seama (cumnata) ca va deranjeaza, sau poate o face chiar intentionat! Multa rabdare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci abstractie de tot sau doar sa va intelegeti bine; nu te duci la ea, nu-ti vine.

| clauditza_8517 a răspuns:

Buna, cred ca cel mai bine ar fi sa va ganditi si voi, tu cu sotul tau, doar la voi. ochi pentru ochi, dinte pentru dinte.