| GoodDay a întrebat:

Nu stiu cum sa va spun oricum incep cu inceputul.Prietena mea ce imi buna de o viata s-a dovedit a fii o persoana rea, egoista...Se gandeste numai la ea desi eu fac tot posibilu sa ii fie ei bine de ex sunt indragostita de iubitul ei de mult timp da am zis sa o las asa sa incerc sa il uit.sa ies cu alti baieti dar poate ma judecati ca il iubesc mereu eu am fost considerata oaia neagra cum spuneam m iesit cu alti baieti totul frumos pana se baga ea si ne facea sa ne certam.De iubitul ei isi bate joc nu cred ca il iubeste. Face in asa fel ca in grupu nostru de pieteni sa pic eu rau si ea sa fie,, ingerasul" suntem deja persoane destul de mature de ce face chestile asea copilaresti va dati seama de atata timp eu tin la ea ca la o sora nu pot sa o las asa pur si simplu o iubesc mult da ea este o persoana prea rea cum am zis ce sa fac sa incetez sa ma mai gandesc la ea si sa fac si ceva petru mine dar cum as putea sa le demonstrez tuturor ca ea nu e ceea ce pare?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa o ignori si niciodata sa nu ii mai vorbesti, deci ca si cum ea ar fi un nimic chiar daca o vezi in acel grup amical vb cu celalalte persoane si de ea uiti daca isi trece masura d comportament atunci ii dai un pumn in gura.

| kidu_6779 a răspuns:

Cum?
1.Incercand totusi sa fii macar putin mai independenta de ea...sa nu ii mai acorzi atata atentie.
Cand sunteti cu prietenii, ar trebui sa fii preocupata de buna ta dispozitie si nu de a ei, sa fii tu insuti si sa o lasi pe ea cu aparentele...astfel isi va arata adevarata fata.
2.Sau poti incerca sa discuti deschis cu ea...sa ii spui totul "verde in fata".
Spune-i ce simti si ce te apasa...
Succes!

| dutsa24 a răspuns:

Dea. pot sa iti spun punctul, meu de vedere pentru ca am trecut si eu prin asa ceva/cind vb la tine tu nu ii atragi atentia si te faci indiferenta.la care ea mai tare o sa se enerveze...si la un moment dat isi va da seama ca vb singura.:-D

| Bianca_4672 a răspuns:

1. Te duci la ea si o intrbi de ce e asa nemultumita si cum zici tu egoista.
2. O intrebi daca vrea ca relatia asta de amicie dintre voi sa ma existe. Daca iti raspunde afirmativ, ii spui sa nu mai fie asa egoista, daca iti raspunde negativ iti gasesti alte prietene si incerci cumva sa uiti tot ce a fost intre voi.
3.Nu stiu nu cred ca e corect sa va certati din cauza unui baiat. Adica sa stricati o amicie dintr`un motiv aiureawinking. Poate ca daca acel baiat nu ar mai fi in mintile voastre totul ar fi perfectwinking Si nu cum zici tu ca e acum adica in fata roz si pe la spate negru happy

Sper ca te-am ajutat blushing big hug :*

| Sbrinna a răspuns:

Asa e am si eu o astfel de "prietena" dar nu e aproape de tine decat cand are nevoie de ceva... ar trebui sa nu o asculti si sa ai incredere in tine