| angelica_6253 a întrebat:

Nu stiu daca il mai iubesc!
Nu stam impreuna dintr-un anumit motiv.Sunt cu el de 5 ani, cand ma intalnesc cu el, nu mai este ca la inceput sa simt acei "fluturasii", sa ma topesc dupa el, sa fiu entuziasmata cand ne intalneam.Toata lumea si prietenii observa atunci cat de mult eram indragostita, chiar si un copil de 4 ani, putea sa-si dea seama.
Pur si simplu eu cred ca sa transformat intr-o relatie banala sau prea banala.
Comunicarea nu prea mai este intre noi, de ex. :Ce faci? Ce ai mai facut azi? Mai spune ce a facut x, y, z?
asta eu intrebandu-l pe el.
Si el ma mai intreaba de anumite persoane, intamplari, si uneori depanam amintiri.Cam asta e tot ce comunicam noi.
Consider ca nu este de ajunsla 24 de ani pe care ii am eu.
El spune ca ma iubeste, dar eu nu stiu ce simt pentru el. S-au
poate m-am racit cu timpul, uneori cand mi se facea dor de el sau vroiam sa vb cu el, imi spunea ca suna-ma mai inkolo, mai inkolo (expresia.lui), uneori imi facea faze de avea telefonul inchis toata ziua sau nu raspundea deloc si a 2-a zis imi spunea diverse motive minuscule de ex: ca am dormit toata ziua din cauza serviciului, in alta zi ca nu a vrut sa vb cu nimeni si pot spune ca-l credeam din cauza increderii mele pentru. el. s-au presupuneam ca avea si el o escapada cu baietii si ca sa-l numai sun toata ziua sau sa nu ma supar, nu imi raspundea. Dar si ce ii faceam a 2-a zi eram plina de nervi, ma apuca plansu in telefon decat o data s-a intamplat chestia cu plansu cand nu mai puteam rabda situatia.Si de atunci zicandu-mi mereu sa nu mai pun suflet in tot ceea face si zice, iar de atunci nu stiu ce simt pentru. el, parca m-am racit de el si el mi-a spus chestia asta.
Sfaturi va rog, mersi. kiss

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Monotonie. Nu cred că o să ajung la performanţa de a sta 5 ani cu un bărbat. Mă plictisesc foarte repede, îmi plac provocările, persoanele noi, caractere diferite. Probabil mă înşel, dar cred că voi staţi împreună din obişnuinţă... Sper să greşesc...

pa, pa.

| cineva_4576 a răspuns:

Pai, stiu cum e, ori faci ceva acum daca nu este deja prea tarziu, ori bati in retragere.
De altfel ii poti da o lectie, dupa o conversatie lunga cu el, ii spui tot ce simti (adevarul, nu minti ca nu ajungi nicaieri, daca nu simti ca il mai iubesti spune i ce ne zici si noua ) vezi ce spune, si daca nu reuseste sa se corecteze sa fie mai implicat si mai activ ia o pauza sa vada cum e fara tine.
Bineinteles aceasta pauza poate duce la despartire, tu hotarasti.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...il pierzi.si totodata pierzi multe amintiri bune care au trecut dar nu le vei mai resimti niciodata ...nu lasa ca relatia sa se strice iti va parea rau de anii astia toata viata.

| mickadou a răspuns:

Stiu cum este... Cand ai vrut tu nu ai vrut tu si acum cand vrea el nu vrei tu. Oamenii se joaca mereu cu sentimentele celor din jur, nestiind ca se intoarce roata. I ti face bine sa plangi sa te descarci pentru ca doar asa te vei curata.Lasa-ti nervii sa se descarce nu tine in tine...Barbatii vor doar trofee, daca te intorci la el va fi din nou rece cu tine caci stie ca tu il accepti asa cum este.
Sfatul meu nu este sa te gandesti la ce vei face.ci sfatul meu este ca atunci cand vei fi sotie, mama sa-ti aduci aminte cu placere de acest baiat.

| ioana_7027 a răspuns:

5 ani este ceva, inseamna mult. te-ai gandit si daca cumva problema este si la tine, de ce nu ii faci surprize seara cand vine acasa, de ce nu mergeti in excursii doar voi doi.nu stiu ce sa zic, este destul de nasol, incearca sa vb cu el sa vezi ce zice