| LaviniuA a întrebat:

O curiozitate: la ce varsta au tinerii prima relatie in zilele noastre?
Pe vremea mea la 14 ani cam jumatate din clasa avusesera deja.
Vreo 3 fete nu mai erau virgine deja.

S-au schimbat cu ceva lucrurile astazi?

38 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, s-a schimbat lumea dar in rau nu in bine! Internetul a stricat copilaria multora dar totusi are si parti bune. Nimic nu exista fara efecte secundare, asta e, n-avem ce face...

| user937483737banned a răspuns:

La 13 ani am rupt 2 tipe de la mine din sat, ce vremuri frumoase, tot atunci au ramas inca 2-3 gravide din sat cu d-aia de 25-30

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Un drac avortat ca tine nu ma mira ca doar la p#rn are ganduri uratanie

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

DIHANIE SPURCATA nu îmi e greu sa îmi dau seama ce monstru ești urat ca draq esti

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Imposibil dar sigur un drac ca tine se mandreste ca a distrus niște copii

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Starea de fapt nu e o stare fireasca.
Fete care ar trebui sa se joace cu papusile au grija sexului!
Stiti ca Romania e in top mame minore din Europa?
Fete minore care nu au nici scoala terminata, nu sunt pe picioarele lor, dar au copii.
Baietii fac ce fac, dar n-au idee despre consecinte. Nu isi asuma faptul ca pot deveni parinti.

Sexualizarea copiilor nu duce la nimic bun. Fetele (dar si baietii) devin marfa in retele de carne vie. Romania e principala furnizoare a traficului de carne vie. Exploatarea poate fi sexuala, prin munca sau prelevare de organe.

Asadar, educati-va copiii sa nu devina sclavi. Indrumati-i sa termine scoala si sa fie pe picioarele lor. Au toata viata inainte pentru sex, relatii si facut copii.

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Te luam bourule te legam ca pe porc de nas de gard și te biciuam cu bici ghimpat pe spate ți l și rupeam dupa

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Urataniile spurcate ca tine nu merita nici femei nici oameni!

| ioana748 a răspuns:

Aceeași lipsă de comunicare intre adulti si copii, cu consecintele de rigoare.
Mai grav faptul ca informatia este la vedere acum, la un click distanță si tot exista lipsa de responsabilitate in ceea ce privește viața sexuală.
Tinand cont ca fetele au ciclul menstrual de pe la 12 ani, cam de atunci trebuie si discutie serioasă cu ele si trebuie sa afle ca nu barza aduce copiii.
De asemenea trebuie povestit si cu baietii, despre prezervativ si rolul acestuia.
Cat despre relatii, habar nu au adultii, copiii de unde sa aiba reper.
Din păcate suntem pe primul loc la copii nascuti de minore in Europa.
Nimic nu s- a schimbat, pare chiar mai rau.
Nu judec copiii, nu este vina lor ca traiesc intre adulti haotici.

| haileewatson a răspuns:

Experienta ta proprie de pe "vremea ta" nu e relevanta pentru intreaga populatie de adolescenti

| gabicoo a răspuns:

La școala la care predau sunt eleve de 13 ani aflate în evidența poliției pentru prostituție.

| AndrewTate7789 a răspuns:

Eu am 24 de ani și nu am avut niciodată relație, datorita telefoanelor și a internetului avem în fata o izolare cum nu am avut în istorie, fiecare își vede de pătrațica lui și nu mai e deschis către ceilalți, bunicii noștri vorbeau peste tot în autobuz, tren, în stație samd acum dacă te bagi în seama cu un tânăr acesta se uita ciudat și mai cheamă și politia de aceea cred ca foarte greu își mai găsesc oamenii în ziua de azi un partener iar asta nu e bine ca lipsa relațiilor sexuale duce la depresie și frustrare.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru gabicoo):

Sunt traficate.
Ai observat cum au fost racolate?

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Idiot handicapat ramai doar cu aia pana iti cade la fel ca creieru

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Minte de bou prost ai

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns:

De ce intrebi fa vrei să vezi care e curva din burta ca tine?

| user937483737banned a răspuns (pentru Comentariilaidiotiavortati):

Te iau si te fwt in gura, stai cuminte.

| gabicoo a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Sunt traficate de "iubitul" uneia din clasa a VIII-a. Poliția a aflat de situație în momentul în care cea de clasa a VIII-a a fost prinsă la furat în Mall, avea asupra ei droguri. Au pus-o sub urmărire și au depistat și treaba cu prostituția. Bineînțeles în școală: dirigintă, director, profesori "habar nu aveau"!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru gabicoo):

Eu cred ca si cadrele didactice au o responsabilitate. Pot chema mai des parintii/bunicii la discutii, macar sa aduca vorba despre riscuri.

| LaviniuA explică (pentru user937483737banned):

Ai rupt. sper ca erau majore macar si ca le-a placut macar...

| user937483737banned a răspuns (pentru LaviniuA):

Erau la puscarie daca erau majore acum, a fost misto la vremea aia, erau revistele alea de acolo ne am inspirat cenzurate.

| gabicoo a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Păi cu toată "treaba" asta sunt la curent și părinții. Doar una din fete este in grija bunicilor și este la un pas de a fi luată în plasament, restul sunt "mândria" familiilor lor fete "independente" care"știu să se descurce "!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru gabicoo):

Deci lipsa de educatie pe toata linia genealogica.
Ce societate suntem noi!

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Erai mort si ti o si taiam după

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Vezi ca cum vorbesti ca te calc in picioare dihania draq

| Comentariilaidiotiavortati a răspuns (pentru user937483737banned):

Sper sa mori in puscarie jigodie sa te bage Dumnezeu și mort si viu in iad