| tonyc7 a întrebat:

O fata trecuta demult de varsta majoratului ai carei parinti au divortat din cauza alcoolismului, dar si a infidelitatii, mai poate fi la fel de fericita ca inainte daca si ea se casatoreste la randul ei? Sau rana va ramane mereu deschisa?

42 răspunsuri:
| tonyc7 explică (pentru doctorandus):

Ce vrei, domnule, si tu acum? Asta e un site pentru oamenii de rand, din popor! Vrei sa fie pusa problema la modul,, stiintific"? Atunci du-te si cheama-ti academicieni...

| doctorandus a răspuns (pentru tonyc7):

Ceea ce ai intrebat este o abureala la care stiinta nu poate avea niciun raspuns. Pe cine pacalesti? Te pacalesti singur, pe tine.

| IL0VEDINER0 a răspuns (pentru tonyc7):

Ca intrii in vorba si ceri parerea strainilor pe internet.

| tonyc7 explică (pentru doctorandus):

Nu inteleg ce-ti veni tie de,, stiinta"... Eu am intrebat,, stiinta"? Sau am intrebat utilizatorii acestui site dispusi sa raspunda?

| tonyc7 explică (pentru IL0VEDINER0):

Si? Tocmai pentru asta e acest site... Sau nu stiai?

| doctorandus a răspuns (pentru tonyc7):

Raspunsurile lor sunt la fel de valabile ca raspunsurile tarotistei. Asa ca: de ce nu suni la tarotista?

| IL0VEDINER0 a răspuns (pentru tonyc7):

Las-o asa ca la ora asta am de lucru, nu de stat sa ma contrazic cu oameni care au un caracter slab

| doctorandus a răspuns (pentru tonyc7):

Tarotista iti vinde abureli, iar pe TPU le primesti pe gratis.

| doctorandus a răspuns (pentru tonyc7):

E ca si cum ai intreba: un om este chel si ii lipseste un dinte, spuneti-mi ce fel de diploma are.

| AliGab a răspuns:

Daca respectiva persoana sta si se gandeste mereu la acest lucru si isi plange de mila ca ce rana adanca are ea, nu, nu va fi fericita in veci.
Insa daca lasa lucrurile acolo unde sunt si nu sta sa isi planga de mila si sa se gandeasca la trecutul familiei ei ca si cum s-ar fi intamplat altora, nu lor, are toate sansele sa isi gaseasca un barbat langa care sa lupte toata viata.
ATENTIE: o relatie nu inseamna numai fericire, ci si o "lupta" continua de a te intelege cu cel de langa tine. Daca mai sunt certuri, neintelegeri nu inseamna ca trebuie renuntat din prima atata vreme cat nu exista agresiuni verbale si fizice sau constrangeri grave de orice natura (sexuale, emotionale etc.)

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca te mariti cu cineva care nu bea nu fumeaza si stie cum sa se poarte cu tine da daca iei tot un alcolist

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde.