| WhiteCat_2117 a întrebat:

O veste pentru:,, Parintii mei se cearta in fiecare seara din cauza fratelui lui mami si tati nu-l suporta si se cearta mereu din cauza lui si cand e vorba de altceva tata tot la el revine,, ca fratito,,,, cum e fratito,, cam asa zice cand vb de altceva.Si ma enereaza si am intervenit intr-o discuitie si a urlat la mine ata ca sa nu ma bag ca nu stiu ce-i viata ca nu stiu ce... Dar ce sa fac nu in fiecare seara se cearta. K tata la ajutat pe fratele lui mami si i-a dat cu sutu in f... d cam asa vine chestie.Si ce sa fac eu?cryingcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh scumpo, lasă-i în pace că nu ai nicio vină. Sunt strict problemele lor, nu te băga că nu rezolvi nimic ci vei fi ignorată. Poate a fost altceva între ei și nu e vorba neapărat de un ajutor. Poate că se ceartă dintr-un anume motiv. Tu când îi auzi, fugi și pune-ți niște căști cu muzică în urechi pentru a-i nu putea auzi. Te-nțeleg că suferi, dar asta e. Sau ai mai putea să îi spui tatălui tău să nu te mai ia așa că nu știi ce e viața, ba știi în limita a ceea ce ai trăit și că nici el nu s-a născut învățat. El nu știe ce e prietenia și este o persoană vicleană care va dori întotdeauna doar să-și realizeze interesul (nu, nu îi spune asta, îți va zice doar că ai mult tupeu, ți-am zis eu așa doar ca să știi).

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Tacerea este de aur draga Asa sa faci taci si priveste Asa vei scapa de toate Bafta

| A98 a răspuns:

Tu trebuie sa taci din gura si sa ii lasi sa se certe tu nu uiuta ca ai un dumnezeu sus in ceruri si nu trebuie sa-ti faci griji doar roaga-te si cu timpul o sa le treaca(si citeste din biblie inainte sa te rogi in fiecare seara si dimineata ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai multe certuri se nasc din faptul ca oamenii nu se pot accepta.Motive se gasesc nu girla ci fluviu.