| X_4966 a întrebat:

OlA. Prietenul meu nu ma crede cand ii zic ca il iubesc. a zis ca daca intr-o saptamana nu-i demostrez se desparte de mine sad. Ce pot sa faC?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o demonstratie. Presupun ca el vrea sa-i demonstrezi in pat ca dupa aia sa te poata parasi linistit. Spune-i si tu: demonstreaza-mi tu intai, dar o demonstratie convingatoare, nu vorbe, flori si cadouri, ceva serios. Sa vezi ce face el. Altfel, tocmai te-a pus in fata unei probleme irezolvabile ca sa te poata parasi cu usurinta, dand vina pe tine.

| gigiro a răspuns:

Acest tip de santaj, este de ultima categorie. Numai un incuiat si inapoiat poate cere asa ceva prietenei pe care pretinde ca o iubeste.Sexul nu e o dovada de dragoste, dimpotriva, de slabiciune. Tu i-ai cerut vreo dovada de dragoste, ca sa fiti chit? Sau numai el are "drepturi". Lasa-l tu inainte sa te lase el. Nu plange dupa astfel de om (?)

Abh
| Abh a răspuns:

Daca prietenul tau iti cere asemenea "dovezi" si o mai spune si sub forma de ultimatum, atunci ori are 14 ani, ori nu stie cum sa scape de tine mai repede, asa ca nu ai nici o sansa. Balta e plina de peste, sa stii!

| Luori a răspuns:

Esti o copila, vei vedea in cele din urma ca are dreptate, ca nu-l iubesti. Sigur, tu crezi ca-l iubesti, dar vei vedea ca sunt sentimente mai mult copilaresti; esti putin luat pe aripa "iubirii ". (1)

(2). Daca prietenul tau iti cere asta, inseamna ca el nu te iubeste mai intai. De ce nu-l intrebi, uitandu-te in ochii lui " dar tu ma iubesti? Cum crezi ca mi-o dovedesti? ".
O persoana care te iubeste, nu-ti cere sa-i demonstrezi ca-i porti acest fel de sentimente in suflet. Cand iubesti, nu poti ascunde. Iti asculti sufletul, si tot ce faci sau spui, de acolo "vine ". Lucrurile vin de la sine, iubirea de cele mai multe ori te modeleaza mai cum doreste.
Gandeste-te mai bine la aceasta "relatie ", si lasa pentru cateva momente naivitatea la o parte.

| DenisaAbdn a răspuns:

Sa-i urezi drum bun. De azi.

| Georgiana2905 a răspuns:

Da-i papuceii! e un nesimtit!

| ThisIsME_7284 a răspuns:

big grinte-ai exprimat ciudat poate cauta motiv sa se desp de tine...intreaba-l ce intelege el prin sa-i dovesti ce vrea mai exact sa nu vrea...straight facema-ntelegi u ca baietii se gandesc la asta de mici happy

| Marcelino a răspuns:

Probabil prin iubire se refera la SEX.

| Amy a răspuns:

Pai cauta motive sa va despartiti.nu trebu9ie sa ii demonstrezi, vorbeste deschis cu el si intreaba-l ce are de gand cu privire la relatia voastra si ce ar vrea sa faci pentru el ca sa-l convingi

| dhgrufgyrjk a răspuns:

Da poate el nu te iubeste si cauta motiv sa te paraseasca.
Mai bine intreaba-l tu daca te iubeste, si daca zice ca da, spune-i sa-ti demonstreze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate el vrea sa profite de tine ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ii este jena sa spuna ce vrea de fapt, ori a primit si nu mai ai cei sai oferi. dragostea daca nu o simti nimeni nu ti-o poate descoperi. apoi intr-o reletie esti fericit cand iubesti nu cand esti doar iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-te ca nu intelegi ce vrea si spune-i ca dragostea n-are nevoie de demonstratii. El te vrea in pat doar pentru sex si aia doar pentru palmares.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar avea incredere in tine si te-ar iubi asa km il iubesti uh p el nu s-ar desparti d tine si nu ar avea nevoie de demonstratiewinkingai grija ca isi bate joc d tine inseamna.pakat ca l-ai pus la suflet nu mai pune ca prima dta trebuie sa il incerci sa vezi

| Robert_4669 a răspuns:

Sa te pisi pe el de prieten

| Robert_4669 a răspuns:

S

| Catalina_7679 a răspuns:

Ceau, in primul rand tu trebuie sa vb serios cu el si sa il intrebi in ce consta aceasta dovada de iubire pentru ca aici se poate referi la multe chesti care pot fi neplacute tie sau aceste vorbe pot insemna si faptul ca el nu mai vrea sa stea cu tine si cauta tot felul de motive sa va despartiti. Succes!