| Sabina887 a întrebat:

Pâna la urma le-am zis părinților ca sunt însărcinată, am 16 ani tata m-a certat foarte tare şi a zis ca îl fac de râs în sat, mama când a vazut ca am început să plâng din cauza lui tata m-a luat în braţe şi a zis ca totul o sa fie bine. Aseara mama a dormit cu mine ca mi-a fost rau. Dupa parerea voastră e bine cum s-a comportat tata cu mine totuşi sunt fata lui? Ce sa fac în situatia asta? Am republicat întrebarea pentru ca prima data nu am primit raspunsuri dau funda

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Zi mersi ca nu a maturat tot satul cu tine, la ce rusine le-ai adus printilor tai.

| Sabina887 explică (pentru Violleta2022):

A fost o greşala am avut încredere în cine nu trebuia îmi asum dar nici tata sa ţipe la mine şi aşa daca e mai important ce spun oamenii din sat decat mine asta e accept ca tata nu ma iubeşte eu din cauză lui am început să plâng şi am facut atac de panica din cauza ca a ţipat la mine dar ma calmat mama şi mama mi-a zis ca totul o sa fie bine am încredere în mama nu m-a dezamagit niciodata şi ma iubeste

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sabina887):

Sa faci sex si sa faci un copil, nu-i greseala, poate fii viol sau poate fi voit.
La tine cum a fost, te-a violat?

| Sabina887 explică (pentru Violleta2022):

Am facut eu de buna voie dar totuşi tata nu trebuia sa reacţioneze asa cand am zis ca sunt însărcinată eu am nevoie de sprijin în acceste momente

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sabina887):

Cum ai facut de buna voie odata ce afirmi ca a fost o greseala?
Deci a fost viol, santaj sau fortata, ca greselile nu pot apare altfel, daca era de buna voie.

| Miruna333 a răspuns:

Asta e mentalitatea de la sat,,, il faci de ras'', ce i se rupe lui de lume, nu inteleg. Nu lumea trece prin ce treceti voi, dar mar rog. Normal ca nu este ok cum s-a comportat cu tine. Faptul e deja consumat. Nu ai ce face, o sa ii treaca si va reveni cu picioarele pe pamant. Daca ai 16 ani, de ce nu faci avort?

| mont a răspuns:

Din păcate asta e sad ai vrut sex ai riscat acum suporți consecințele, și încă zi mersi ca nu e mai rău de atât. Poate în timp o să fie iar bine în cazul tău dacă nu (mai) faci rele.