| AdinaAdina9887 a întrebat:

Părinți mei nu l prea plac pe soțul meu mereu ei zic ca nu e potrivit pentru mine eu cu el ne înțelegem bine și eu mereu încerc să îi iau lui nu îmi place ca ei nu îl suportă am.Cum să îi fac sa îl placă? Aș dori ca și ei sa vadă ca el chiar e un soț minunat și ca ma iubește mult

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sotul tau "sa se puna bine" cu socrii lui (parintii tai).
Cand este nevoie, sa le ajute, sa nu uite ziua de nastere si de nume, sa le vorbeasca politicos.
Sunt lucruri de maturizare si de civilizatie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa fortezi pe nimeni asta sa placa pe cine vrei tu!
Vad ca tot pui intrebarea asta non stop, de parca nu te duce capul deloc.

| Frank51 a răspuns:

Uneori părinții au dreptate, alteori nu. Cel mai important este să rămâi conectat și aproape atât de părinți cât și de soțul tău. Nu neglija nici-o parte.

Nu ai cum sa faci pe cineva sa placă o persoană, o data ce i se pune pata niciodată nu mai e la fel, sunt în aceeași situație cu relația mea, și a trebuit să iau atitudine ca să nu mai aud vorbe de la părinți.

| 1onur a răspuns:

Atâta timp cât tu îl consideri soțul tău cu Adevărat și-l iubești cu Adevărat nu te tratează urât, nu te bate, nu tipă ca animalul la tine, nu-ți vorbești urât, nu este nesimțit cu tine sau când te duci ca omul undeva cu el, nu-și bate joc de sufletul tău bunătatea ta inima ta. Nimeni nu are niciun drept săi spună nimic.

| Angeloxd a răspuns:

Nu poti forta pe nimeni sa te placa, nu esti binevenit pleaca.
Parerea mea.

| MarYaNM a răspuns:

Nici parintii fostei mele nu il placeau pe fostul ei?, avea doar 6 clase. Acum a ramas singura cu un borac fara tată de crescut.