| Corina556 a întrebat:

Părinți mei nu mă lasă în pace încontinu deși eu de la 17 ani m-am mutat cu soțul meu pentru ca ei mă băteau mă presează să îi iert nu pot face asta pentru că acum 3 luni pe bebe l-am născut prematur din cauza lor pentru ca mau stresat eu acum am 24 de ani de căsătorit cu soțul meu ne am căsătorit când eu aveam 20 și el 22. Ce pot face în legătură cu părinții mei?

9 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Păi iartă mă câți spun asta dar ești o femie în toată firea o mamă în toată firea adică tu și soțul tău chiar nu aveți ce face în privința asta?

| 1onur a răspuns:

Ce-ți fac părinți tăi de nu te lasă în pace vin la tine acasă și îți ordine cum să-ți crești copilul? Sau cum că eu nu înțeleg motivul de nu poți face nimic în privința asta? Nici tu nici soțul tău?

| 1onur a răspuns:

Nu vrei săi ieri păi cine te forțează săi ierți daca nu vrei sa ierți?

Am sa vin eu și încă alți 5 să-ți spună la vârsta de 24 de ani mama im toată firea cu soț acasă să-ți spun iertați părinți pe care tu nu vrei să-i ierți adică aștepți un motiv săi ierți? Păi atuncia unde este decizia ta Adevărată cu Adevărat daca aștepți un motiv de la oamenii că sa ieri ți un om?

| Mădăd26 a răspuns:

Daca nu vrei sa-i ierti si nu ai motive să o faci, e simplu, le spui asta si lor și block peste tot si sanatate iti vezi de tine si familia ta. Ce e asa greu sau dificil?

| anonimg a răspuns:

Mergi la biserica adventistă de ziua a șaptea și acolo ți se va spune ce trebuie să faci.

| ioana748 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te linistesti si sa le spui printr un mesaj ca momentan nu ai disponibilitate sa ai contact cu ei si ca esti ocupata cu familia ta.
SI punct, nu mai raspunzi la nimic, no contact.
Familia ta este cea pe care o ai acum, sot, copil.
Ai alte responsabilitati.
Dar dupa cum se vede vor sa te streseze in continuare.
Lasa i in lumea lor, tu ai alt Univers acum.
Toate cele bune ❤️

| Violleta2022 a răspuns:

Poti face plangere la politie, impotriva lor si poti sa le restrictionezi accesul, adica sa nu te mmai pot cauta sau hartuii cu telefoane, mesaje sau pe strada.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă ai susținerea soțului tău poți avea o viață liniștită.

| Miruna333 a răspuns:

Plangere la politie