| Aurora678 a întrebat:

Parinţii mei nu mai sunt de acord cu sotul meu pentru ca el e de 2 ani în scaun cu rotile. Eu îl iubesc foarte şi chiar ne înţelegem bine, eu nu vreau să îl parasesc pentru ca e în scaun cu rotile, am şi 2 copii cu el.Dar nu îmi place faptul ca parinţii mei nu îl mai plac din cauza asta, ma simt eu vinovata când ei spun asta pentru ca spun asta în faţa lui şi se simte extrem de rau dupa asta.Ce pot sa fac în situatia asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parintii tai NU au nici un drept sa-ti spuna ce sa faci si nici sa te indemne sa te desparti de un om ajuns in scaun cu rotile.
Poti rupe legatura cu parintii tai, daca sunt oameni atat de cainosi, fiindca asa oamenii nu vrei sa ai in preajma ta si a copiilor tai.
Traieste-ti viata alaturi de ei si ai grija de omul pe care soarta l-a adus la mila si mana ta.

| andreispeed250 a răspuns:

Parintii tai au un caracter indoielnic din cate vad, nu ii asculta!

| Madaxo97 a răspuns:

Părinții tăi sunt oameni foarte răi dacă gândesc așa despre ginerele lor. Oare cum s-ar simți dacă tu erai cea cu accidentul și erai invalida, iar socrii și soțul te abandonau că nu mai erai bună de nimic? Căsătoria înseamnă la bine și la greu, așa ai jurat la biserică, nu gata omul s-a îmbolnăvit, sau are un accident, o problemă de sănătate, și îl aruncăm la gunoi ca nu mai e bun. Din ce ai spus în întrebările anterioare, soțul tău lucrează în domeniul IT și aduce bani lucrând de acasă, ce anume nu le convine părinților tăi? Că nu e ca și cum îl întreții tu. Dacă este un soț și un tată bun nu ai niciun motiv să îl părăsești, chiar si pe partea intimă se pot găsi soluții între voi chiar dacă el e invalid, nu poți abandona omul la greu, gândește-te dacă erai tu în situația lui, sau te imbolnaveai de cancer sau ceva de genul, ți-ar conveni să fi părăsită?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa il iubesti in continuare... nu cred ca e cazul sa asculti de parintii tai in comnditiile astea, dau dovada de orice lipsa de omenie si caracter