| BiancaBya455566 a întrebat:

Parinţi mei nu prea îmi dau voie sa am grija de sora mea mai mica am 18 ani ia are 1 an îmi plac mult bebeluşi şi vreau si eu un copil dar nu cred ca e o.idee buna sa fac la vârsta mea.Voi ce aţi zice sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea repetata de zeci de ori pe forum.

ia de citeste ce ti s-a raspuns deja:

https://www.tpu.ro/utilizator/aawvsn/intrebari/

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este ok să ai copii la 18 ani.

| Annie92 a răspuns:

Bună Bianca, un copil e o responsabilitate enormă din punct de vedere financiar și emoțional. Ești sigură ca îți dorești asta cu adevărat? Ai un partener care te iubește și care și el e disponibil si apt să fie părinte? Ești căsătorită? Ai un job stabil? Ai un loc unde să locuiești? De ce îți dorești copii la o vârstă atât de fragedă? Incearca sa reflectezi asupra acestui lucru. Cum îl hrănești? Cum ii oferi o educație? Dacă tu nu ai o stabilitate în viața? Îți trebuie o carieră înainte de o decizie atât de definitivă…